رضا سوخته زاری روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، با بیان اینکه مشکلات خام فروشی تولیدات باغی کشاورزان شهرستان برطرف می شود، اظهار داشت: به دنبال ساماندهی خام فروشی تولیدات گیاهی و باغی کشاورزان سلسله هستیم.
وی با اشاره به آغاز عملیات احداث 2 سردخانه در شهرستان، بیان کرد: یکی از مهمترین مشکلات این بخش در شهرستان، نبود صنایع تبدیلی و تکمیلی بود که برای حل این مشکل از محل اعتبارات توسعه اشتغال روستایی و عشایری تسهیلاتی برای ایجاد صنایع تبدیلی و تکمیلی در شهرستان اختصاص داده شد.
رئیس جهاد کشاورزی سلسله افزود: با ایجاد صنایع تبدیلی و تشکیل زنجیره میوه و حذف واسطه ها، سود تولیدات بخش باغی نصیب کشاورز می شود و از خام فروشی محصولات تولیدی شهرستان جلوگیری می شودن ساماندهی شود.
وی با اشاره به برگزاری یک کارگاه آموزشی فرآوری میوه به روش نیمه صنعتی و به صورت خوشه ای برای باغداران پیشروی شهرستان، بیان کرد: در سال آتی جهت هدفمندی و فروش محصولات تولیدی باغداران شهرستان، با برند دار کردن محصولات و حذف واسطه ها و دلالان، تولیدات باغداران به قیمت مناسب روانه بازارهای فروش خواهد شد که این مهم گامی بزرگ در جهت رونق تولید و معیشت کشاورزان شهرستان محسوب می شود.
7265/7273
انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.