اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، علی آشتاب روز پنجشنبه در نشست خبری با رسانه ها به مناسبت چهلمین سال پیروزی انقلاب اظهار داشت: هم اکنون 26 هزار و 503 نفر در بخش تعاون در لرستان مشغول به کار هستند.
وی با اشاره به اجرای طرح تعاون روستا بصورت برنامه ای سراسری و کشوری افزود: در این طرح تاکنون تعداد 83 تعاونی در سطح روستاهای لرستان تشکیل شده است.
آشتاب افزود: هدف از اجرای این طرح کمک سرمایه ای ، مادی و فکری به روستائیان است تا به یک فعالیت اقتصادی برسند.
وی گفت: در سال 97 تعداد 48 تعاونی در استان تشکیل شد که دارای 537 عضو شامل 406 مرد و 131 زن هستند و اشتغال پیش بینی شده برای آنها 418 نفر است.
مدیرکل تعاون، کار ر و رفاه اجتماعی لرستان با بیان اینکه در ایام دهه فجر امسال تعداد 12 طرح افتتاح شده است، افزود: این تعاونی ها دارای یکهزار و 53 نفر عضو و فرصت شغلی 881 نفر است که شامل هشت طرح کشاورزی، سه طرح مسکن و یک طرح فرش می باشند.
آشتاب افزود: بخش مسکن مهر یکی دیگر از فعالیت های اصلی تعاونی ها بوده است که در چهار شهرستان خرم آباد، بروجرد، الیگودرز و پلدختر فعالیت می کنند.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان گفت: 11 هزار 181 واحد مسکونی توسط تعاونی ها از ابتدا تاکنون در دستور کار قرار گرفت که هشت هزار و 505 واحد تحویل داده شده و 2 هزار و 676 واحد نیز در دست تکمیل و پیگیری است.
آشتاب در خصوص طرح اشتغال روستایی و عشایر نیز گفت: سهم لرستان در این بخش در ابتدا 126 میلیارد و 800 میلیون تومان بود که با تلاش و پیگیری های لازم این سهم به 175 میلیارد تومان افزایش یافت.
وی افزود: از این میزان، 185 میلیارد و 400 میلیون تومان در قالب هزار و 548 طرح تعلق گرفته که برای چهار هزار و 491 نفر فرصت شغلی ایجاد می کند.
مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان با بیان اینکه در بخش تشکل های کارگری تعداد 307 تشکل فعال است گفت: تعداد 248 تشکل کارگری و تعداد 59 تشکل کارفرمایی است.
آشتاب با بیان اینکه یکی از وظایف ما صیانت از نیروی کار است اظهار داشت: بیشتر اختلافات کارگر و کارفرمایی سعی بر رفع آنها بصورت سازشی است بطوریکه امسال از مجموع 6 هزار و 271 دادخواست در این مورد تعداد 2 هزار و 891 مورد آنها بصورت سازشی حل و فصل شده است.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان با بیان اینکه ما در اعلام نرخ بیکاری هیچ گونه دخل و تصرفی نداریم و کاملا توسط مرکز آمار کشور اعلام می شود گفت نرخ بیکاری پاییز امسال در لرستان 12/8 اعلام شده است.
1920/6060
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.