اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، مسعود رضایی روز چهارشنبه در جلسه ستاد مدیریت بحران استان در محل استانداری افزود: 173 هزار خانوار در 2 هزار و 980 روستای استان و در قالب 153 هزار واحد مسکونی زندگی می کنند.
وی با اشاره به مقاوم سازی 103 هزار واحد مسکن روستایی لرستان ادامه داد: 20 هزار واحد باید احداث شود و 50 هزار واحد نیازمند مقاوم سازی است اما مبلغ تسهیلات 250 میلیون ریالی و شرایط نه چندان مناسب اقتصادی خانواده ها موجب عدم تحقق این امر شده است.
وی سهمیه مقاوم سازی واحدهای روستایی استان در سالجاری را هفت هزار واحد عنوان کرد و اظهار داشت: همچنین نبود عوامل اجرایی توانمند در روستاهای دوردست و نبود راه دسترسی مناسب به برخی روستاها از دیگر دلایل عدم مقاوم سازی واحدهای روستایی استان است.
رضایی گفت: به همین منظور باید روند صدور مجوزهای لازم تسهیل شده و میزان تسهیلات نیز افزایش یابد تا با کاهش سهم آورده متقاضی، مردم از طرح مقاوم سازی استقبال کنند.
وی افزود: در مجموع با وقوع سه سیلاب استان 6 هزار و 940 واحد آسیب دیده که بیشتر واحدهای شهری نیازمند تعمیر هستند اما واحدهای روستایی باید بازسازی شوند.
سیلاب از ابتدای مهرماه تاکنون موجب بروز خسارت سه هزار و 100 میلیارد ریالی به بخش های مختلف از جمله تاسیسات و کشاورزی استان شده است.
7269/6060
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.