اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا اسماعیل نجار روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران در خرم آباد اظهار داشت: قانون مدیریت بحران که به صورت یک دوره آزمایشی پنج ساله از سال 87 تا 93 اجرا شد، در پایان سال 93 به اتمام رسید که از همان سال تاکنون در این راستا بدون قانون بوده ایم.
وی گفت: در پایان سال 93 به سرعت لایحه تحویل دولت شد، پس از آن دولت آن را بررسی کرد و در ابتدای سال 94به مجلس فرستاده شد و در کمیسیون های مختلف مورد بررسی قرار گرفت.
وی ادامه داد: خوشبختانه در هفته های گذشته و در نوبت صحن علنی مجلس، همچنین در روز گذشته تصویب قانون مدیریت بحران نهایی و 28 ماده آن به تصویب رسید که باید در شورای نگهبان تایید شود.
نجار بیان کرد: در بند آخر قانون هم آمده است که در این چهارسالی که قانون مدیریت بحران نداشته ایم تمام تصمیمات اتخاذ شده قانونی شود که مشکلی بوجود نیاید.
وی افزود: با این قانون و باتوجه به تنگناهایی که وجود داشت، مشکلاتی که در گذشته بود، دیده شده و تکلیف دستگاه های اجرایی مشخص است.
رئیس سازمان مدیریت بحران کشور گفت: برای کسانی که در زمان حوادث کمک می کنند و ممکن بود که برای آنها ایجاد مشکل شود به عنوان فداکار مطرح شده و افراد حقیقی و حقوقی که در حوادث همکاری نمی کنند به مقام قضایی معرفی می شوند.
نجار بیان کرد: در این قانون آمده است در صورت نیاز از امکانات بخش خصوصی استفاده شود اما دولت هزینه های آن را تامین کند.
وی گفت: این قانون جامع تر از قانون های گذشته بوده و امیدواریم برای کشوری که در معرض حادثه است مفیدتر باشد.
وی ادامه داد: خسارات به زیرساخت های استان توسط استاندار لرستان و با همکاری دستگاه های اجرایی در حال برآورد میزان خسارات هستند که نتایج آن به ستاد ابلاغ خواهد شد.
7269/3210/6060
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.