اخبار مرتبط

به گزارش خبرنگار ایرنا، مدیر ترویج سازمان جهادکشاورزی لرستان در این جشنواره با اشاره به اینکه زنان روستایی 50 درصد جامعه بهره برداران را تشکیل می دهند، اظهار داشت: میانگین ساعت کاری زنان روستایی 14 ساعت است که 9 ساعت آن به کارهای کشاورزی و تولید اختصاص دارد.
وی با اشاره به صندوق های خرد زنان روستایی به عنوان یک مدل، افزود: این صندوق ها بستر را فراهم می کنند که زنان دور هم جمع شوند.
موموندی خطاب به بانوان تولید کننده روستایی گفت: در برندهایی که برای تولیدات خود انتخاب می کنید به استفاده از نامها و عناوین محلی توجه کنید و کیفیت محصولات خود را بالا ببرید.
وی با اشاره به تلاش برای افزایش تعداد صندوق های خرد زنان روستایی، افزود: باید به مقطعی برسیم که هر روستا یک صندوق خرد داشته باشد.
معاون سیاسی فرماندار سلسله نیز با اشاره به نقش مهم زنان در پیروزی انقلاب اسلامی، گفت: بانوان بازوی توانمندی برای رشد و پیشرفت نظام هستند.
رئیس جهاد کشاورزی سلسله نیز با اشاره به تشکیل پنج صندوق خرد زنان روستایی در شهرستان، افزود: تلاش می کنیم تا تولیدات بانوان روستایی شهرستان با برندهای محلی با نام شهرستان و به صورت هدفمند وارد بازارهای فروش شوند.
رضا سوخته زاری با اشاره به برداشت مکانیزه گردو در شهرستان، عنوان کرد: تشکیل تعاونی گردوکاران و جلوگیری از خام فروشی محصولات تولیدی و حذف واسطه ها و دلالان با احداث دو سردخانه صنعتی در شهرستان گامی بزرگ در راستای در راستای افزایش تولیدات شهرستان و حمایت از تولیدکنندگان است که به زودی اجرایی خواهد شد.
در این جشنواره انواع محصولات تولیدی بانوان و صنایع دستی در غرفه های مختلف در معرض دید و فروش به علاقه مندان قرار گرفت و جوایزی نیز به بانوان تولیدکننده برتر اهدا شد.
7265/6060
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.