اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، سید موسی خادمی شامگاه دوشنبه در جلسه با اعضای شورای اسلامی شهر خرم آباد در محل استانداری اظهار داشت: سیل یک حادثه غیرمترقبه بوده که عوامل انسانی در آن دخالتی نداشته‌ اما می‌توان گفت عواملی همچون ساخت و سازهای غیرمجاز حریم رودخانه‌ها در بیشتر شدن خسارات موثر بوده است.
وی با اشاره به اینکه بیان مشکلات و ضعف‌های گذشته مساله ای را حل نمی کند، تصریح کرد: احساس مسئولیت در برابر مردم و شهر به خصوص موضوع بحران ارزشمند است که این مهم در سیلاب خرم آباد دیده شد.
استاندار لرستان تاکید کرد: اکنون روز مدیریت بحران است و باید تمام تلاش خود را برای حل مشکلات و بازگشت شرایط عادی به زندگی مردم بکار بگیریم.
خادمی کمک رسانی به مردم برای ایجاد آرامش و زندگی عادی پس از سیلاب را وظیفه کنونی همه مدیران دانست و گفت: شعار دادن میان مردم صداقت نیست وحتی از دیدگاه آنان تبلیغات زشت و نادرستی محسوب می شود.
وی ادامه داد: برخی افراد در این شرایط به دنبال خواسته های شخصی خود حاشیه‌سازی می‌کنند که باید از طریق قانون با آنها برخورد کرد.
وی خطاب به اعضای شورای اسلامی شهر گفت: در این شرایط شما باید با استفاده از پایگاه‌های اجتماعی خود به دنبال حل مشکلات، مسائل مردم و جمع‌آوری کمک‌های مردمی و خیرین باشید.
استاندار لرستان با اشاره به دستور فوری دکتر روحانی برای رسیدگی به مشکل سیل زدگان استان ادامه داد: رییس دفتر رییس جمهوری با حضور در محل حادثه و دیدار با مردم شرایط را بررسی کرد که این اقدام بیانگر توجه دولت به مردم است.
خادمی از تشکیل کمیته کارشناسی و ارزیابی برای بررسی دلایل این اتفاق خبر داد و اظهار داشت: با توجه به آمار کارشناسان امور آب استان سیلاب هفته گذشته در 100 سال اخیر بی سابقه بوده است.
وی در پاسخ به انتقادات بدون کارشناسی که از طرف برخی افراد غیرمتخصص مطرح شده، گفت: احداث پل‌های جدید بر روی رودخانه از طریق شورای فنی و مشاور طرح کارشناسی شده اما این سیل یک حادثه بود که باعث ایجاد خسارات شده است.
وی خاطرنشان کرد: طرح ساماندهی رودخانه در حال پیگیری‌ بوده و حل مساله در آبخیز داری و مهار کردن آب‌های بالادستی است.
سیل هفته گذشته در این استان 2 هزار و 30 میلیارد ریال به اماکن عمومی، زیرساخت ها، ابنیه و منازل مردم خسارت وارد کرد.
7269/6060
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.