اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، عباس تابش روز سه شنبه در حاشیه افتتاح چهار طرح صنعتی که به مناسبت ایام دهه فجر در لرستان صورت گرفت در گفت و گو با خبرنگاران اظهار داشت: قطع یقین تمام خودروهای غیر مشمولی که در ماه موعد تحویل و سرسید حواله شان قیمت روی سایت داشتند باید بر اساس همان قیمت خودرو را تحویل مردم شود.
وی افزود: امیدواریم با تدابیر که سازمان حمایت دارد بتوانیم حقوق مصرف کنندگان را تامین کنیم.
تابش گفت: خودروسازها باید 80 درصد تولیدات شرکت خود را حتما به انجام تعهدات شان اختصاص دهند.
معاون وزیر صمت گفت: دو خودروسازی اکنون حدود یکهزارو500 دستگاه افزایش تولید دارند و نفرات و بازرسین ما در هر دو خودروساز مستقر هستند تا موضوع بیست ، هشتاد بخوبی رعایت شود.
وی با بیان اینکه ما تلاش داریم در حداقل زمان ممکن حقوق مردم را پرداخت کنیم گفت: پیش فروش های سال بعدی خودروسازها از شهوریور سال بعد است ما آن را رصد می کنیم.
معاون وزیر صمت افزود: این پیش فروش های جدید در ازای همان موضوع بیست، هشتاد است که با تیراژ کمی انجام می شود و مشکلی ایجاد نمی کند.
تابش تاکید کرد: خودروسازها باید تعهدات قبلی خود را انجام دهند و بعد به تعهدات جدید اقدام کنند.
تابش در خصوص قیمت برخی کالا ها با بیان اینکه قیمت را سازمان حمایت بیان نمی کند گفت: قیمت را ستاد تنظیم بازار تعیین و تمام تولید کنندگان و عرضه کنندگان موظف به تبعیت این مصوبه هستند.
رئیس سازمان حمایت همچنین گفت: ما در نقش ناظر ، مدافع حقوق مصرف کنندگان هستیم و قیمت 25 قلم کالا که مشمول قیمت گذاری هستند در فرایندی بطور دقیق نظارت می شوند.
وی با اشاره به اجرای طرح نوروزی از اسفند ماه اظهار داشت: در طرح نوروزی به همراه طرح دهه فجر و ایام ماه رمضان ، قیمت ها در قالب یک بسته به استان ها ابلاغ شده است تا بصورت یک فرایند قیمت کالا از هر حلقه با قیمتی مصوب به حلقه بعدی و بدست مصرف کننده نهایی برسد بطوریکه هر بخش سود و قیمت عرف خود را داشته باشد.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: هر گونه قیمتی خارج ازاین فرایند تخلف است و بنا بر قانون با آن برخورد می شود.
وی گفت: از مردم نیز تقاضا می شود با 124 ما را یاری کنند.
تابش با اشاره به 16 طرحی که امروز عملیاتی می شود گفت: تعداد چهار طرح امروز در لرستان به بهره برداری می رسد.
وی افزود: برای این طرح ها بالغ بر 140 میلیارد ریال سرمایه گذاری شده است حدود 400 نفر اشتغال دارد.
تابش یادآور شد: از جمله این طرح ها افتتاح شرکت دانش بنیان موازئیک با همت و تلاش جوانان لرستان و افتتاح شهرک صنعتی در شهرستان سلسه است.
1920/7269/6060
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.