اخبار مرتبط

در ادامه این مطلب آمده است: پایگاه خبری گلونی قبلا هم درباره گردشگری بی‌رویه و غیرمنطقی و غیرعقلانی در لرستان هشدار داده بود.
خبری در فضای لرستان مخابره شد که یک تور گردشگری گردشگران را به داخل غار کلماکره برده است، این خبر عجیب است و البته خوشحالیم که این گروه گردشگر به سلامت در سرمای زمستان از این غار بالا آمده‌اند.
شاید تعجب کنید و با خود بگویید از غار پایین می‌آیند، بالا نمی‌روند، اما باید بدانید که غار کلماکره در منطقه‌ای قرار گرفته که گردشگر که نه، کوهنوردان و صخره‌نوردان حرفه‌ای فقط با طناب از بالا می‌توانند وارد این غار شوند و یک تور گردشگری حالا آدم‌ها را از بالا با طناب وارد غار کلماکره کرده و آن‌ها یک شب را در سرمای زمستان در این غار گذرانده‌اند.
برای ورود و خروج از غار کلماکره باید با طناب از دیواره 15 متری پایین رفت و بالا آمد.
با توجه به اخبارها و شنیده‌های فراوان می‌توانست دریافت که در سال‌های گذشته گردشگری بی‌رویه و تورهای غیرمجاز یا تورهایی که مجوز کوهنوردی و یا مجوزهای هم‌پوشان داشته‌اند، باعث آسیب‌دیدن گردشگران در استان شده‌اند و یا خسارات مالی به آن‌ها وارد کرده‌اند.
به نظر می‌رسد اگر مسئولان استان لرستان گردشگری در این استان را مدیریت نکنند و آن را جدی نگیرند، باید منتظر آسیب‌های فراوان و یا خبرهای تلخ از گردشگری لرستان باشیم و هر روز بیش از پیش انسان‌های زیادی در این راه جان خود را از دست بدهند
این روزها تورهای گردشگری درآمد نسبتا خوبی از گردشگر دارند، به‌ویژه در بهار و تابستان گردشگران زیادی از استان لرستان دیدن می‌کنند و تورهای گردشگری آنها را به مناطق گاه صعب‌العبور و یا بکر لرستان می‌برند.
باید توجه داشته باشیم که همین حضور در کوه مهله و غار کلماکره می‌توانست باعث آسیب جانی به این گردشگران شود.
مسئولان استان لرستان باید تا دیر نشده، فکری برای ساماندهی و مدیریت قاطع تورهای گردشگری بکنند.
منبع: پایگاه خبری گلونی
7269/6060
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.