اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا علی جهانی روز یکشنبه در جمع خبرنگاران بیان کرد: تقویت و توسعه کمی و کیفی خدمات و رسیدن به اهداف مطلوب و مورد نظر سازمان نیازمند تعامل همه جانبه با شرکای اجتماعی و تعمیق مناسبات با این قشر ارزشمند است.
وی اظهار داشت: متاسفانه فرار بیمه ای در چند سال اخیر به عنوان یکی از چالشهای مهم تامین اجتماعی منابع این سازمان را تحت شعاع خود قرار داده و در کنار شاخص رکورد اقتصادی برخی کارگاهها، نقش مهمی در کاهش منابع سازمان تامین اجتماعی داشته است.
جهانی افزود: از طرفی کاهش ضریب پشتیبانی یعنی نسبت بیمه شدگان به مستمری بگیران که در استان به مرز ٤ به ١ رسیده است سازمان را با چالشهای جدی مواجه نموده است.
مدیرکل تامین اجتماعی لرستان گفت: هم اکنون نیز 2 هزار و 450 نفر از بیمه شدگان این استان از چرخه تولید و کار خارج شده و بیمه بیکاری دریافت می کنند.
وی با بیان اینکه سال گذشته بیش از ٣٦٦ میلیارد ریال مقرری بیمه بیکاری دراستان پرداخت شد، افزود: ماهانه یک هزار و 300 میلیارد ریال خدمات به بیمه شدگان و مستمری بگیران سازمان تامین اجتماعی لرستان ارائه می شود.
مدیرکل تامین اجتماعی لرستان بیان کرد: حدود ٧٠ هزار مستمری بگیر در سطح استان از خدمات بیمه ای و درمانی تامین اجتماعی بهره مند هستند.
اکنون بیش از 700 هزار نفر از جمعیت این استان در قالب بیمه شده، مستمری بگیر، مقرری بگیربیمه بیکاری با عائله ای تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی هستند.
7274/6060
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.