اخبار مرتبط

عزت الله نباتی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این تعداد در232 روستای 2 بخش مرکزی و اشترینان بروجرد فعالیت دارند.
وی اظهارداشت: حدود 12 هزارهکتار معادل 25 درصد باغات لرستان در بروجرد است که نقش مهمی در تولید انواع میوه مانند سیب پاییزه، گلاب، گردو، بادام، هلو و انگور استان دارد.
مدیر جهاد کشاورزی بروجرد بیان کرد: 38 مزرعه پرورش ماهی سرد آبی فعال است که زمینه اشتغال 400 جوینده کار را فراهم و سالانه 2هزار تن انواع ماهی سردآبی را روانه بازار مصرف می کند.
نباتی اضافه کرد: سالانه هشت میلیون بچه ماهی در 38 مرکز تکثیر و پرورش آبزیان شهرستان تولید می شود.
وی ادامه داد: هم اکنون در این شهرستان 2 کارگاه تولید ماهیان تزیینی، 35 مرکز فروش ماهی و11 فروشگاه توزیع ماهیان تزیینی و آکواریومی، 145 واحد مرغداری گوشتی، سه واحد مرغ تخمگذار و 67واحد دام شیری و پرواری فعال است.
مدیر جهاد کشاورزی بروجرد با اشاره به اینکه سرانه مصرف ماهی درلرستان 6 کیلوگرم کمترازمیانگین کشوری است، تاکید کرد: سرانه مصرف ماهی درکشور بیش از10 کیلوگرم است در حالی که این مقدار در لرستان 4.9 و درشهرستان بروجرد 5.8 کیلوگرم می باشد.
نباتی گفت: به همت حدود 300 زنبوردار سالانه سه تن عسل از 35هزار کندو این شهرستان تولید می شود.
مدیر جهاد کشاورزی بروجرد اظهارداشت: هم اکنون حدود 69 هزارهکتار اراضی زراعی و باغی در این شهرستان وجود دارد که 35هزار هکتار آن آبی و مابقی دیم هستند.
6052/7273
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.