اخبار مرتبط

مجید کیانپور روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: هرچند محورهای بودجه 98 اعلام نشده و به زودی به مجلس ارائه می شود اما با توجه به اهمیت مسائل عمرانی و زیرساختی انتظار می رود اعتبار این ردیف کاهش نیابد.
وی اظهار داشت: سهم اعتبارات عمرانی در بودجه امسال حدود 600 هزار میلیارد ریال بوده که باید در سال 98 طرح های عمرانی با سرعت و شتاب بیشتری پیگیری شوند.
وی همچنین بر توجه ویژه بودجه بندی بر اساس سیاست های اقتصاد مقاومتی گفت: باید موارد و مسائل مهم کشور در بودجه 98 اولویت بندی شود تا با توجه به توسعه زیرساخت های کشور پیش رود.
کیانپور اظهار داشت: همچنین بر اساس برنامه ششم توسعه باید سالانه دست کم یک میلیون شغل جدید در کشور ایجاد شود که توجه بودجه سال 98 بر این مهم نیز ضروری است تا بتوان با تحقق این مهم بخش بسیاری از مسائل اقتصادی را پوشش داد.
نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس شورای اسلامی گفت: کاهش وابستگی به درآمدهای نفتی در کنار رشد تولید ناخالص ملی نیز باید از دیگر محورهای بودجه سال 98 باشد.
کیانپور تاکید کرد: بودجه سال آینده باید به نحوی برنامه ریزی شود که اقتصاد کشور به سمت درون زایی حرکت کرده و رویکرد برون محوری با توجه ویژه به صادرات از اولویت های آن باشد.
7269/6060
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.