اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، حجت‌الاسلام محمد نوروزپور روز دوشنبه در کارگاه آموزشی هیات‌امنا، خدام و عوامل اجرایی امامزادگان و بقاع متبرکه لرستان در حسینیه حبیب ابن مظاهر اظهار داشت: 20 هزار نفر اعضای هیات امنا فعال است و 80 هزار مسجد نیز در کشور وجود دارد.
وی سیاست اوقاف و امور خیریه را اداره بقاع توسط مردم برشمرد و اظهار داشت: مقام معظم رهبری فرمودند امامزادگان فضا را تلطیف می‌کنند و به دل‌ها آرامش می‌دهند و بر همین اساس بر رسیدگی جدی به این اماکن تاکید دارند.
مدیرکل بقاع و اماکن متبرکه سازمان اوقاف و امور خیریه با بیان اینکه بقاع، خانه های الهی و مکانی برای معرفت‌افزایی هستند گفت: زیارت قبور و بقاع متبرکه شفاعت به همراه دارد اما فرقه وهابیت ریشه‌ای در اسلام نداشته و اعتقادی نیز به این امر ندارد در حالیکه شفاعت در قرآن بیان شده است.
حجت الاسلام نوروزپور بیان کرد: با توجه به اینکه بقاع امامزادگان محل نزول ملائکه هستند باید نسبت به امنیت، بهداشت و بیمه زائران توجه داشته باشیم.
در این کارگاه آموزشی برای نخستین بار تفاهم‌نامه احداث نیروگاه‌های خورشیدی کوچک مقیاس در بقاع متبرکه لرستان بین اوقاف وامور خیریه و شرکت توزیع نیروی برق منعقد شد.
فریدون خودنیا، مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق لرستان در این رابطه گفت: با تفویض اختیار وزارت نیرو، نیروگاه‌های خورشیدی کوچک مقیاس با درآمد مالی، برای این اماکن مقدس نصب و راه اندازی می شود.
بیش از 10 هزار امامزاده در هشت هزار بقعه متبرکه کشور و 108 امامزاده در 88 بقعه متبرکه استان دفن شده اند که تاکنون راه دسترسی به 78 لرستان بقعه ایجاد شده است.
7269/6060
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.