اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا ، رضا میرزایی روز شنبه در جمع خبرنگاران افزود: این طرح ها شامل سدهای مروک، خان آباد و شبکه آبیاری و زهکشی آن، تصفیه خانه آب شرب ازنا، سد ایوشان و ساختمان شبکه آبیاری و زهکشی سد حوضیان هستند.
وی اظهار داشت: در حالیکه بخشی از علمیات اجرایی این طرح ها نیمه تمام و مطالبات پیمانکاران، مشاورین و تملک آنها پرداخت نشده بود اما ردیف اعتباری آنها بسته شده و این طرح ها خاتمه یافته اعلام شده بودند.
وی با بیان اینکه امسال 610 میلیارد ریال به عنوان دیون دار این طرح ها تحصیص یافته بیان کرد: این مبلغ از محل ردیف تعهدات پرداخت نشده بودجه مصوب سال های قبل با موضوع مواد 63 و 64 قانون محاسبات عمومی کشور و اعتبارات تکمیل طرح های خاتمه یافته سال 94 به استان ابلاغ شده و حدود 70 درصد مجموع دیون این طرح ها است.
میرزایی با اشاره به اینکه از این رقم 100 میلیارد ریال مربوط به دیون سد ایوشان است اظهار داشت: طرح های بزرگ استان با تخصیص اعتبار تنها یک میلیون ریال در سال 96 - 95 از اولویت وزارت نیرو خارج شده بودند که با گشایش ردیف اعتباری در سالجاری، عملیات اجرایی آن از سرگرفته می شود.
وی گفت: در این راستا سد شهید بروجردی در حال تجهیز کارگاه است و اسناد مناقصه سد زیبا محمد و کاکارضا نیز تهیه شده و پیمانکار آن تا پایان ماه جاری مشخص خواهد شد.
7269/6060
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.