اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا گودرز امیری روز چهارشنبه در نشست با فعالان اقتصادی استان در سالن جلسات استانداری لرستان اظهار داشت: برای اجرای ١٢٥ طرح کلیدی استان برنامه ریزی شد که 63 طرح اقتصادی و بخشی از آن ایستگاه پمپاژ می باشد که از سال 80 تا کنون نا تمام مانده است.
وی افزود: عملیات اجرایی برخی از طرح ها شروع شده و تا سال 1400 باید به بهره برداری برسد.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی استانداری لرستان با اشاره به اینکه سند توسعه کوهدشت در حال بررسی می باشد، بیان کرد: سند توسعه اشتغال استان تهیه و شاخص های پراکندگی جمعیت طی 20 سال گذشته آسیب شناسی شده است.
امیری اضافه کرد: کارگروه ویژه ای تنظیم بازار هر شب برگزار می‌شود و علی‌رغم کمبود برخی اجناس در بازار استان این کارگروه به کار خود ادامه می‌دهد.
وی ادامه داد: در موضوع حمل و نقل مشکلاتی وجود داشت که با برنامه‌ریزی و همکاری بین بخشی برطرف شد.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی استانداری لرستان افزود: کارخانه عظیم خودرو بروجرد در 18 شهریور اولین خودرو خود را وارد بازار کرد و در آینده نیز با حضور یکی از مقامات ارشد دولت به بهره ‌برداری می‌رسد.
امیری بیان کرد: در گذشته عده‌ای از کارگران واحدهای تولیدی مقابل ساختمان استانداری لرستان تجمع می‌کردند که مشکلات برخی از واحدها برطرف و از تعطیلی آنها جلوگیری شده است.
وی گفت: در یکسال گذشته ٢١ هکتار کشت گلخانه ای استان به 43 هکتار رسیده و ایجاد 170 هکتار نیز در دست اجرا است.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی استانداری لرستان اظهارداشت: کارخانه لاستیک سازی لرستان 207 میلیون یورو تسهیلات لازم داشت که اختصاص یافته و مشکل بودجه ای آن برطرف شده است.
امیری بیان کرد: از یک هزار و ٢٦٠ میلیارد ریال سرمایه اولیه ابلاغ شده در تسهیلات روستایی استان یک هزار و ٤٠٠ میلیارد ریال و همچنین یک هزار و ٦٠ میلیارد ریال در زمینه اشتغال فراگیر در لرستان جذب شده است.
وی با اشاره به اینکه از 260 میلیارد ریال تسهیلات مشاغل خانگی 120 میلیارد آن جذب شده است، ادامه داد: تعداد 108 مصوبه ملی از محل تسهیلات روستایی و فراگیر در استان وجود دارد که متقاضیان به دلیل عدم تحویل مدارک نتوانسته اند آنها را دریافت کنند.
3210/7273
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.