• کدخبر: 1029662
  • منبع: khabaronline.ir
  • نسخه چاپی

اخبار مرتبط

به گزارش خبرآنلاین لرستان، علیرضا مقسمی، عضو لرستانی  موسسه بین المللی ترمیم بتن و مشاور فنی تکنولوژی بتن پروژه های بتنی ویژه کشور در این خصوص به خبر آنلاین گفت: یکی از بزرگترین دستاوردها که در کنفرانس امسال رونمایی گردید، آخرین تغییرات انجام شده در مبحث نهم و آئین نامه بتن ایران (آبا) است که پس از چهارده سال تلاش شبانه روزی حدود یکصد نفر از متخصصین بتن کشور و با مدیریت مرکز تحقیقات ساختمان وزارت راه به جامعه مهندسی کشور تقدیم می گردد.

مهندس علیرضا مقسمی ادامه داد: از مهمترین تحقیقات انجام شده در ویرایش جدید مبحث نهم و آبا، میتوان به در تغییر مبنای طراحی به روش طرح مقاومت ، پرداختن به تحلیل سیستم ها ، تدوین فصل جدید مهار آرماتور در بتن و تدوین پیوستگی جمع شدگی و خزش در بتن اشاره کرد.

مراحل بازنگری آیین نامه بتن با استفاده از آیین نامه کشورها

حضور مقسمی در کنفرانس بتن

دبیرعلمی کمیته بتن لرستان افزود:مراحل بازنگری آئین نامه بتن با استفاده از ACI318 ، آئین نامه کانادا، آئین نامه نیوزلند، آئین نامه استرالیا و آئین نامه اروپا انجام شده و در دو جلد منتشر خواهد شد.جلد اول مربوط به مصالح و جلد دوم مختص طراحی است و هر دو جلد همراه تفسیر خواهند بود.

اتفاق منحصربفرد و تاریخی در ویرایش جدید آیین نامه

عضو رسمی انجمن بتن ایران اضافه کرد:مبحث نهم در یک جلد ارائه خواهد شد که بخش طراحی آن بر اساس 2014-ACI318 ویرایش شده است و این بخش با تغییرات اندکی مشابه جلد دوم آئین نامه بتن ایران خواهد بود.
وی ادامه داد: بخش مصالح این کتاب به آبا ارجاع شده و در دو فصل بطور خلاصه به موضوع دوام و کنترل کیفیت پرداخته است.

عضو فدراسیون بین المللی بتن در خاتمه صحبتهای خود خبر داد:اتفاق منحصر بفرد و تاریخی که در ویرایش جدید آئین نامه بتن ایران (آبا) صورت گرفته این است که در بخش طراحی، بتن های با مقاومت 70مگاپاسکال دیده شده که این موضوع فصل جدیدی برای حرکت در مسیر طراحی بتن های ویژه توسط مهندسین کشور، همسو با کشورهای پیشرفته دنیا خواهد بود.

46

انتهای پیام
  • کدخبر: 1029662
  • منبع: khabaronline.ir
  • نسخه چاپی

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.