اخبار مرتبط

کامران سبزیان روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا با انتقاد از برطرف نشدن نواقص موجود کشتارگاه صنعتی دام بروجرد اظهارداشت: شورای شهر و شهرداری به عنوان متولیان اصلی این واحد کشتارگاهی باید نسبت به ارتقا سطح بهداشت آن به منظور حفظ سلامت شهروندان اقدام جدی نمایند.
وی با اشاره به اینکه وضعیت بهداشتی کشتارگاه به صورت مستمر بازرسی می شود، افزود: در صورتی که این سه نقص عمده و پایه ای تا اوایل آذرماه سال جاری برطرف نشود کشتارگاه با هدف حفظ سلامت شهروندان از سوی شبکه بهداشت تعطیل خواهد شد.
رئیس شبکه بهداشت و درمان بروجرد بیان کرد: عدم رعایت موارد بهداشتی کشتار و ارائه گوشت قرمز ناسالم به بازار موجب بروز بیماری های متنوع در بین مصرف کنندگان خواهد شد و این مسئله خسارت های زیادی به حوزه درمان شهرستان وارد می کند.
به گزارش ایرنا پس از کشتار دام باید لاشه ها حداقل بمدت 24 تا 72 ساعت در دستگاه پیش سرد کن نگهداری شوند، تا ضمن تغییرات پس از کشتار و طی مرحله صلابت نعشی در اثر تغییراتی که در ترکیب و ساختار گوشت حاصل می شود رنگ گوشت قرمز روشن و کمی متمایل به قهوه ای شده و علاوه بر آن گوشت دارای بو و طعم مطلوبی و موجب کاهش ph می شود.
7273/6052
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.