اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، اسد عبدالهی روز یکشنبه در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی استان لرستان که در محل استانداری لرستان برگزار شد اظهار داشت: زمانی کتابخانه 17 شهریور در مرکز شهر برای ایجاد خیابانی مقابل استانداری تخریب می شود و زمانی دیگر گفته می شود شهرداری ها باید بنا بر قانون نیم درصد به کتابخانه ها کمک کنند در حالیکه با توجه به وضعیت درآمدی شهرداری ها امیدی به آنها وجود ندارد.
وی افزود: در جامعه ای که تشنه کتاب و کتابخوانی نیست نمی توان تنها ژست آن را نگه داشت جامعه ای که تشنه کتابخوانی باشد مردم در سفر با خود کتاب همراه می برند و یا اینکه جدیدترین مقالات روز را پیگیری می کنند.
عبدالهی یادآور شد: اکنون فضا به گونه ای است که حتی کتاب هایی هم که با هزینه هایی منتشر می شوند کتاب های مناسبی نیستند در حالیکه افراد تشنه کتاب و کتابخوانی هم نداریم.
علی کورانی فر فرماندار دورود نیز در این نشست گفت: کتاب، کتابخوانی و کتابخوان را باید با هم و همراه با هم مورد توجه قرار گیرد و در واقع باید بر همه امورات دیگر ترجیح داده شوند.
وی اظهار داشت: در شهرستان دورود اقداماتی در راستای ایجاد و ترویج فرهنگ کتابخوانی در حال انجام است از جمله گرفتن اتوبوس هایی از شهرداری برای راه اندازی کتابخانه سیار و دو ساعت فوق برنامه برای دانش اموزان انجام خواهد شد.
کورانی فر افزود: در سیلاخور و چالان چولان نیز فضایی مازاد از جهاد کشاورزی گرفته شده تا بهره برداری از آن بعنوان کتابخانه به اداره کل کتابخانه ها داده شود.
محمد رضا آزاد بخت فرماندار کوهدشت نیز در این نشست گفت: دو شهر گراب و کونانی فاقد کتابخانه هستند که کتابخانه گراب با 400 متر زیربنا نیمه کاره و در حال تکمیل است و کونانی علی رغم زمین اختصاص داده شده اما هنوز شاکی دارد.
وی با اشاره به استفاده از اماکن دولتی برای کتابخانه ها گفت: 2 مدرسه غیر قابل استفاده در آموزش و پرورش شهرستان وجود دارد که می توان برای همین منظور بعد از تعمیر مورد استفاده قرار گیرد.
1920/6060
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.