اخبار مرتبط

به گزارش خبرنگار ایرنا محمد تقی نظرپور روز یکشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: اعتبارات دانشگاه ها در سال جاری 80 هزار میلیارد ریال بوده که امید است در تخصیص انتهای ماه ششم این تخصیص جبران شود و به 50 درصد اعتبارات دانشگاه ها دسترسی پیدا کنیم.
نظرپور ادامه داد: حدود 67 درصد تا 70 درصد تخصیص اعتبارات عمرانی دانشگاه ها وجود دارد که بخشی نیز به صورت اوراق است.
به گفته وی در سال تحصیلی هزینه هایی برای مجموعه دانشجویی مورد نیاز است و باید به دانشگاه ها کمک شود.
معاون اداری مالی و مدیریت منابع وزارت علوم و تحقیقات فناوری در خصوص دانشگاه لرستان افزود: سرانه فضای این دانشگاه رشد خیلی خوبی داشته و شاهد گسترش دانشگاه و جذب هیئت علمی هستیم.
وی اظهار داشت: تلاش خوبی در حوزه ساخت فضاهای جدید صورت گرفته و امیدواریم فاصله ها در این زمینه نسبت به دیگر دانشگاه های کشور کمتر شود.
معاون وزیر علوم ، تحقیقات و فناوری بیان کرد: با افتتاح ساختمان مرکزی دانشگاه لرستان، مکان استقرار قبلی بخش اداری دانشگاه لرستان تبدیل به دانشکده خواهد شد.
نظرپور با اشاره به جذب هیئت علمی در دانشگاه های کشور گفت: مجوز لازم در این زمینه از سوی مرکز اداری و استخدام اتخاذ می شود که دانشگاه ها در طی زمان میان مدت و بلند مدت در قالب فراخوان اقدام به جذب هیئت علمی کنند.
وی گفت: دانشگاه ها تلاش می کنند در قالب فراخوان به ازای هر 25 دانشجو یک عضو هیئت علمی را جذب کنند که در این زمینه مشکلی نداریم.
معاون اداری و مالی و مدیریت منابع وزارت علوم همچنین به وضعیت دانشجویان سیاسی اشاره کرد و بیان کرد: این دانشجویان مشکل خاصی ندارند و می توانند در مهرماه در کلاس های خود حاضر باشند.
7274/6060
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.