اخبار مرتبط

مصطفی علیزاده شامگاه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا خاطرنشان کرد: تیم فوتبال ناشنوایان ایران در بازی اول مقابل آلمان با نتیجه 1 بر صفر شکست خورد، ولی 2 بازیکن قمی به عنوان ستاره تیم ملی ایران در برابر تیم قدرتمند آلمان بسیار خوب ظاهر شدند.
وی ادامه داد: تیم ملی فوتبال ناشنوایان ایران فردا نیز مقابل تیم فرانسه به میدان می رود که 2 بازیکن قمی نیز به صورت ثابت در ترکیب تیم ملی ایران حضور دارند.
علیزاده گفت: علاوه بر این 2 بازیکن قمی، آقای مهدی سعدی از دیگر ورزشکاران قمی نیز در رشته کارته به این رقابت ها اعزام شده و به نمایندگی از جمهوری اسلامی ایران در برابر حریفان صف آرایی می کند.
وی که خود نیز در این رقابت ها به عنوان فیزیوتراپ تیم ملی کاراته کشورمان حضور دارد، گفت: بازیکنان قمی تاکنون عملکرد بسیار خوبی در این رقابت ها داشتند و امید است بتوانند از نام ایران و قم به خوبی دفاع کنند.
در استان قم سه هزار و 800 ناشنوا زندگی می کنند که از این تعداد 100 تن در عرصه ورزش فعال می باشند.
هم اکنون هیات ناشنوایان قم در رشته های فوتبال، فوتسال، والیبال، دو و میدانی، شنا، کشتی، کاراته، تنیس روی میز و پینگ پنگ فعالیت دارد.
بیست و سومین دوره المپیک ناشنوایان 2017 ترکیه با حضور نمایندگان یک صد کشور جهان از 27 تیرماه در شهر سامسون ترکیه آغاز شده و به مدت یک هفته ادامه دارد. کاروان ایران با 107 ورزشکار در 13 رشته در این رقابت ها شرکت کرده است.
7401 / 1175 خبرنگار: بهمن اطمینان ** انتشار: رضا علیمحمدی

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.