اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی قم، ولی الله صمدی روز شنبه در گفت و گویی افزود: این بیمار که بر اثر تصادف در آزادراه قم - تهران دچار ضربه و خونریزی مغزی شده بود، به بیمارستان قم منتقل شد.
وی اضافه کرد: با وجود تلاش پزشکان و عمل جراحی مغز بر روی وی، این بیمار دچار مرگ مغزی شد.
وی بیان کرد: پس از اعلام مرگ مغزی توسط پزشک معالج و تایید آن توسط تیم تایید کننده مرگ ‌مغزی دانشگاه علوم پزشکی قم، با رضایت خانواده، وی برای اهدای عضو به بیمارستان امام خمینی(ره) تهران منتقل شد.
صمدی ادامه داد: قلب، کبد، ربه، کلیه ها، قرنیه ها و برخی از نسوج این بیمار مرگ مغزی به بیماران نیازمند در لیست انتظار وزارت بهداشت و درمان پیوند می شود.
وی با بیان این که امکان برگشت به زندگی دوباره برای بیمار مغزی وجود ندارد، گفت: متاسفانه به دلیل بی اطلاعی خانواده ها با وجود تعداد زیاد بیمار مرگ مغزی در قم، این بیماران فوت می کنند و به مرحله پیوند اعضا نمی رسند.
از ابتدای امسال این چهارمین مورد مرگ مغزی است که از استان قم جهت پیوند اعضا به تهران منتقل شده است؛ سال گذشته با تلاش واحد شناسایی و فراهم آوری اعضا پیوندی دانشگاه علوم پزشکی قم اعضای بدن 20 بیمار مرگ مغزی شده در قم به نیازمندان اهدا شد.
سال 94 و 93 به ترتیب اعضای بدن 16 و 9 بیمار مرگ مغزی از استان قم به نیازمندان اهدا شد؛ در حال حاضر حدود 50 هزار تن در سطح کشور در لیست انتظار برای دریافت عضو هستند.
کسانی که می خواهند جزو اهداکنندگان عضو باشند می توانند با مراجعه به پایگاه اطلاع رسانی www.muq.ac.ir در بخش «ثبت نام از متقاضیان اهدای عضو پس از مرگ» ثبت نام کرده و کارت ویژه اهدای عضو را دریافت کنند.
/2085/ 1175 تنظیم کننده: سمیه حیدری ** انتشار: رضا علیمحمدی

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.