اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، در مراسم عزاداری سالروز شهادت امام جعفر صادق(ع)، مداحان اهل بیت(ع) در غم شهادت آن امام همام(ع) نوحه سرایی کردند و زائران و مجاوران حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه(س) نیز با پیوستن به هیات های عزاداری همراه با این مرجع تقلید، در این مصیبت بزرگ بر سر و سینه زدند و اشک ماتم ریختند.
آیت الله وحید خراسانی از خیابان شهدای شهر مقدس قم، به خیل عظیم عزاداران پیوست و با عبور از خیابان های شهدا و آیت الله مرعشی نجفی(ره) تا حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه(س) به سوگواری و سینه زنی پرداخت.
بر اساس این گزارش، آیت الله سید محمد علی موسوی جزایری، نماینده ولی فقیه در استان خوزستان و امام جمعه اهواز نیز در این آیین حضور داشت و همراه با آیت الله وحید خراسانی به عزاداری پرداخت.
پیاده روی و عزاداری تعدادی از مراجع تقلید، سنتی چند ساله است که در سالروز شهادت امام جعفر صادق(ع) در قم برگزار می شود.
هم چنین دسته های عزاداری از محله های مختلف قم برای عرض تسلیت به سوی حرم مطهر خواهر گرامی امام رضا(ع) حرکت کردند و با حمل پرچم های سیاه، بر سر و سینه زدند و در غم شهادت امام صادق(ع) عزاداری کردند.
بر اساس این گزارش، آیین های عزاداری در حرم مطهر حضرت معصومه(س)، مسجد مقدس جمکران و سایر مسجدها، بقعه های متبرکه امامزادگان(ع)، تکیه ها و حسینیه های سراسر استان قم برگزار شد و خطیبان در رابطه با سیره و زندگانی امام صادق(ع) سخنرانی کردند و مداحان در سوگ ایشان به مرثیه سرایی پرداختند.
25 شوال مصادف با سالروز شهادت امام جعفر صادق(ع) ششمین امام شیعیان است که در سال 148 هجری قمری در 65 سالگی به شهادت رسیدند.
7406/ 1175 خبرنگار: عباس منجمی ** انتشاردهنده: رضا علیمحمدی

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.