اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، امیر سرتیپ حسن سیفی یکشنبه شب در یادواره 128شهید منطقه دروازه ری قم اظهار داشت: رزمندگان اسلام در طول هشت سال دفاع مقدس جانانه از این مرز و بوم دفاع کردند.
وی با تاکید بر این که زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا سبب ترویج فرهنگ ایثار و شهادت می‌شود افزود: رزمندگان با ایثارگری‌ها و رشادت‌های خود به خوبی اثبات کردند که به وعده‌های خداوند دارند و از دشمن هراسان نبودند.
سیفی در ادامه سخنان خود با اشاره به نگهداری بیش از 70 هزار اسیر عراقی جنگ تحمیلی توسط دژبان ارتش گفت: ما در هشت سال دفاع مقدس فقط نجنگیدیم، بلکه به جهان درس اسیرداری آموختیم.
وی با اشاره به رفتار انسانی و کاملا منطبق با شئونات و موازین اسلامی نیروهای ایرانی با اسیران عراقی افزود: بواسطه اقدام های تربیتی و اخلاقی انجام شده طی مدت اسارت اسرای عراقی در ایران، پنج هزار و 500 تن از آنها قاری قرآن و چهار هزار تن نیز حافظ یک سوم قرآن مجید شدند.
سیفی با اشاره به ارایه خدمات درمانی و بهداشتی به نظامیان عراقی که دوران اسارت خود را در ایران سپری می کردند، افزود: به همه آنها واکسن هپاتیت تزریق و بر روی 63 هزار تن عمل جراحی انجام شد، از این رو ما تنها اقدام به جنگ و مبارزه نکردیم و به دنیا آموختیم اسیرداری و شیوه نگهداری و برخورد با یک اسیر و زندانی چگونه است.
یادواره 128 شهید منطقه دروازه‌ ری قم با حضور پر شور مردم شهیدپرور استان و جمعی از مسؤولان استانی و ملی برای هشتمین سال متوالی در مسجد حضرت ولی عصر(عج) این منطقه برگزار شد.
7403/ 1175 خبرنگار: محسن آقاگلی ** انتشار دهنده: رضا علیمحمدی

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.