اخبار مرتبط

حجت الاسلام والمسلمین محمود رجبی سه شنبه شب در گفت وگو با ایرنا افزود: اگر کسی در شب های قدر توفیق توبه به درگاه الهی رااز دست بدهد نجات پیدا نمی کند مگر اینکه به حج، مشرف و در عرفات به توبه برسد. و ازسوی دیگر سرنوشت
نامشخص انسان، معلوم نیست توفیق توبه در عرفات نصیب ما شود بلکه باید فرصت قدر را از دست ندهیم.
وی خطاب به اقشار مختلف مردم گفت: مبادا از این فیض عظمای شب های قدر، خود را محروم کنید، شب قدر از مهمترین شب های سال است که انسان سعادت دنیا و آخرت خود را با دست خود به بهترین شیوه ممکن رقم می زند.
رجبی افزود: اگر انسان خالصانه به درگاه خداوند برود و توبه حقیقی داشته باشد بهترین سرنوشت را می تواند در این شب برای خود رقم بزند.
وی ادامه داد: شب قدر شب نزول قرآن کریم است و بالاترین کتاب عالم هستی از سوی خداوند متعال در این شب نازل شده است، بنابراین می توان چنین برداشت کرد که این شب، مهمترین شب برای هدایت انسان ها در نظر گرفته شده است.
رجبی با بیان اینکه ارزش شب قدر از هزار ماه بیشتر است، گفت: اگر انسان توفیق هزار ماه را در هر زمینه ای محاسبه کند شب قدر بیش از آنها می باشد، در این شب انسان می تواند به چنین برکات بزرگی نائل شود، بنابراین شب قدر یک فرصت استثنایی و بی نظیر است.
عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم یادآورشد: اولین قدم در شب قدر، توبه است و انسان باید از عمق جان، از کارهای خلاف خود پشیمان و به سوی خداوند متعال بازگردد و طلب استغفار و آمرزش کند، اگر حقوقی از خداوند و مردم بر گردن او باشد باید تصمیم به تسلیم آن داشته باشد.
رجبی اظهار داشت: حقوق مردم و حلالیت طلبیدن از صاحبان حقوق، بسیار مهم است، در این شب باید ثواب ها را به کسانی که از آنها حقی برگردن دارید، هدیه کنید.
وی توسل به اهل بیت (ع) بویژه حضرت فاطمه زهرا (س) را در شب قدر بسیار مهم دانست و گفت: در برخی از روایات آمده است که شب قدر، شب زهرای مرضیه است و اگر کسی آن حضرت را درک و توسل حقیقی به او پیدا کند شب قدر را درک کرده است.
رجبی بیان داشت: توسل به حضرت امام زمان (عج) که نامه سرنوشت ما به دست آن حضرت حتمی و با امضای ایشان قطعی خواهد شد، باید مورد توجه باشد.
وی همچنین گفت: در شب قدر از مسائل اجتماعی، امر به معروف و نهی از منکر و رسیدگی به محرومان و ایتام که سفارش حضرت علی (ع) در بستر شهادت بود غفلت نکنیم.
رجبی تصریح کرد: ما در شب های قدر از دفاع از ولایت فقیه، نظام جمهوری اسلامی در ابعاد مختلف غافل نشویم و فکر نکنیم عبادت تنها امور فردی است این ها جز وظایف اجتماعی مسلمانان است که توفیق انسان را در شب قدر بیشتر می کند.
7401/ 6133/ خبرنگار- بهمن اطمینان ** انتشار- جعفرمسلمی
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.