اخبار مرتبط

آیت الله محسن غرویان روز سه شنبه درگفت وگو با خبرنگار ایرنا خاطرنشان کرد: داعش و سایر گروه های تروریستی در کشورهای اسلامی مهره های سیاسی آمریکا و صهیونیسم هستند و دشمنان اسلام با استفاده از ظرفیت این مهره ها، به دنبال تشدید اختلافات داخلی و جنگ مذهب علیه مذهب هستند.
وی ادامه داد: اگر یک داعشی و یا تروریست به زبان خاصی حرف می زند نباید علیه یک قومیت بدبین شویم، داعش در کشورهای اروپایی هم افرادی را به کار گرفته که به زبان های انگلیسی، فرانسه، آلمانی و ... صحبت می کنند.
غرویان خاطرنشان کرد: در کشورهای عربی نیز مزدوران استکبار به زبان عربی سخن می گویند و در کشور ما نیز از همین شگرد استفاده کرده و با زبان قومیت ها حرف می زنند، ولی ماهیت اینها ارتباطی به زبان، قومیت و یا مذهب خاصی ندارد.
وی ادامه داد: همه ما باید مراقب باشیم و هیچ قومی از اقوام داخل کشور را متهم نکنیم بلکه یک نگاه کلان داشته باشیم و وحدت و انسجام ملی حود را بیش از پیش حفظ کنیم.
استاد حوزه علمیه قم همچنین گفت: خود قومیت ها نیز باید مراقب باشند که تحت تاثیر تحرکات مستقیم و غیرمستقیم دشمنان و صهیونیسم قرار نگیرند وبلکه باید وحدت و اتحاد با سایر قومیت های کشور را حفظ کنند.
غرویان خطاب به قومیت ها خاطرنشان کرد: مبادا احساسات قومیتی و تحریک آمیزی که از خارج کشور هدایت می شود موجب آسیب های جدی در سطح کلان کشور شود و این هوشیاری اقوام مختلف را می طلبد.
وی تاکید کرد: بعد از حوادث تروریستی در تهران، وحدت و اتحاد در کشور پررنگ تر شده است، کما اینکه این حوادث هیچ ارتباطی به دولت و یا مخالفان دولت ندارد ولی برخی این را به یک مساله حزبی و گروهی تبدیل می کنند که در این زمینه هم باید مراقب باشیم.
چهارشنبه هفته گذشته در2 حمله تروریستی جداگانه، ساختمان اداری مجلس شورای اسلامی و حرم امام خمینی (ره) هدف تیراندازی پنج تن از مهاجمان انتحاری مسلح قرار گرفت که در نتیجه آن 17 تن شهید و 56 تن مجروح شدند.
7401/ 6133/ خبرنگار- بهمن اطمینان**انتشار دهنده: جعفرمسلمی
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.