اخبار مرتبط

مدیرعامل شرکت گاز قم درحاشیه این مراسم در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، اظهار داشت: این طرح در 2 فازپیش بینی، و اعتبار لازم برای آن نیز 260 میلیارد ریال از محل اعتبارهای ملی است، که بر اساس زمانبندی تامین نقدینگی می شود.
حسین محمدی افزود: طبق وعده داده شده از سوی پیمانکار این طرح ظرف مدت 450 روز تحویل داده خواهد شد.
این مسئول با اشاره به اینکه مرحله نخست این طرح در داخل روستای قاهان به اجرا گذاشته می شود، افزود: در این فاز 83 هزار و 600 متر شبکه گاز از نوع لوله های پلی اتیلن در قطرهای مختلف نصب می شود.
وی با اشاره به پیش بینی پنج ایستگاه تامین فشار و 30 کیلومتر تغذیه 6 اینچی برای فاز اول این طرح افزود: فاز دوم آن نیز شامل 32 کیلومتر خط تغذیه 10 اینچی است که از بین سی. جی. اس جعفرآباد تا آقلک اجرا می شود.
مدیرعامل شرکت گاز قم از دهستان های بنابر، آقلک، چاهک، مهر زمین، نویس، کاسرا، انجیله،کهندان، ونان، گن زقان،الگان ،چمانک، وسفونجرد، موشکی و اسفید به عنوان مناطق تحت پوشش این طرح یاد کرد، و افزود: در حال حاضر 122 روستای قم از نعمت گاز بهره مند هستند، که با احتساب قاهان و 15 دهستان توابع آن هم اکنون عملیات گاز رسانی در 36 روستا در حال انجام است که بخشی از آنها روستاهای موجود در بخش های مختلف با جمعیت زیر 20 خانوار هستند که سایر روستاهای محروم از نعمت گاز نیز متعاقبا مطابق مقررات ابلاغی و مساعدت هایی که انجام خواهد شد در برنامه قرار خواهند گرفت.
قاهان از مناطق روستایی قابل توجه در قم می باشد، این روستا چهار فصل است که در هر زمان زیبایی های خاص خود را دارد که از جاذبه‌ های گردشگری استان قم محسوب می‌ شود و پذیرای گردشگران است این روستا در 35 کیلومتری جاده سلفچگان قم - ساوه واقع شده است.
7403/ 6133/ خبرنگار محسن آقاگلی ** انتشار دهنده:جعفرمسلمی

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.