اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، آیت الله علیرضا اعرافی روز پنجشنبه در نوزدهمین اجلاسیه اساتید سطح عالی و خارج حوزه علمیه قم در سالن همایش های رسول اعظم (ص) مدرسه علمیه امام کاظم (ع) قم، افزود: استادان محوری ترین رکن حوزه های علمیه هستند که دانش خود را بدون هیچ چشم داشتی به طلبه های جوان انتقال می دهند و باعث گسترش اسلام می شوند.
وی افزود: استادان در حوزه های علمیه نقش خود را تنها انتقال دانش نمی دانند بلکه در همه ابعاد زندگی به شاگردان خود کمک می کنند تا آنان به سطوح بالاتر وارد شوند.
وی ادامه داد: میان استادان و طلبه ها در حوزه های علمیه ارتباطی مبتنی بر اخلاق و رعایت آداب اسلامی برقرار است و مسائل مالی در این خصوص جایگاهی ندارد.
مدیر حوزه های علمیه سراسر کشور گفت: استادان حوزه باید هر بار که می خواهند در کلاس درس حاضر شوند، مطالعه لازم را داشته باشند و اجازه دهند طلبه ها هر زمان که خواستند سوال های خود را مطرح و جواب آن را دریافت کنند.
وی بیان کرد: فقه در نظام آموزشی حوزه های علمیه از جایگاه ویژه ای برخوردار است و هر توسعه ای پیرامون ابواب جدید فقهی باید با نگاه به مبانی اصیلی باشد که از گذشتگان به ما رسیده است.
وی با اشاره به لزوم شناخت شرایط جدید جهان، ادامه داد: در پاسخ به نیازهای روز افراد جامعه باید رویکرد اجتماعی فقه تقویت شود تا بتواند قدرتمندانه به مسائل نوین پاسخ دهد.
آیت الله اعرافی همچنین در سخنانی واقعه روز گذشته معدن آزاد شهر را حادثه ای تلخ برای مردم ایران قلمداد و برای جان باختگان این حادثه از درگاه الهی طلب مغفرت کرد.
معدن ذغال سنگ زمستان یورت آزادشهر مقارن ظهر روز گذشته منفجر شد که بر اثر این حادثه شماری از کارگران معدن محبوس شدند.
پیکر 22 نفر از کارگران محبوس شده به خارج از تونل معدن منتقل و یا در حال انتقال است.
معدن زمستان یورت شهرستان آزادشهر واقع در شرق استان گلستان در 90 کیلومتری گرگان واقع است.
در این معدن 370 نفر کار می کنند.
آیت الله ناصر مکارم شیرازی از مراجع تقلید در این اجلاسیه حضور داشتند و به ایراد سخن پرداختند؛ در پایان مراسم از استادان نمونه سطح عالی و خارج حوزه علمیه قم تجلیل به عمل آمد.
7405/ 6133/ خبرنگار: سید محمد ابراهیم جنابان ** انتشار دهنده:جعفرمسلمی
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.