اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، آیت الله مرتضی مقتدایی روز جمعه در مراسم تجلیل از برگزیدگان دومین دوره مسابقه های قرآن خانواده های طلاب کشور در مجتمع یاوران مهدی (عج) قم اظهار داشت: عرصه انتخابات به فرموده رهبر معظم انقلاب نماد قدرت نظام اسلامی است، و وقتی مردم جهان ببینند که بیشترین افراد پای صندوق های رای حضور داشتند، به قدرت نظام پی می برند.
دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا جمعه 29 اردیبهشت ماه 96 در سراسر کشور برگزار می شود.
وی با یادآوری حضور بی نظیر مردم در رفراندوم 12 فروردین ماه سال 58 خاطر نشان کرد: در آن انتخابات بیش از 98.2 درصد از مردم شرکت کردند، یعنی از هر 100 تن تنها 2 تن حضور پیدا نکردند، که آن هم یا معذور بودند، و یا امکان نداشتند، و نظام قدرت فراوانی را بواسطه این حضور در سطح جهان از خود نشان داد.
وی همچنین یاس و ناامیدی دشمنان را مهمترین نتیجه حضور مردم در انتخابات عنوان کرد، و گفت: دشمنان به خوبی می بینند، وقتی مردم پشت سر این نظام هستند و به آنها می گویند اگر می خواهید خدشه ای به نظام وارد کنید باید از روی جنازه ما رد شوید، دیگر هیچ انگیزه ای برای توطئه علیه نظام پیدا نمی کنند.
عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با اشاره به اینکه همان گونه که حضرت امام و رهبری نیز فرمودند وقتی ملت با یکدیگر متحد باشند هیچ قدرتی نمی تواند با آنها طرف باشد، افزود: همه ما از جمله روحانیت باید مردم را نسبت به حضور پرشور در پای صندوق های رای تشویق کنیم.
رئیس هیات امنای جامعه المصطفی العالمیه همچنین با بیان اینکه مبنای شکل گیری انقلاب اسلامی قرآن و دین است، افزود: بر همین اساس روحانیت نمی تواند از انقلاب و حکومت اسلامی خود را جدا بداند، و برای تبلیغ دین نیز که در حقیقت حمایت از نظام مصداق بارز آن محسوب می شود، وظیفه سنگینی بر عهده دارد، چرا که این نظام امروز مانند یک خورشید در سطح جهان می درخشد و همواره توجه جهانیان را به خود جلب کرده و نقطه آغاز حرکت بیداری اسلامی در کشورهای مختلف نیز به شمار می رود.
مرحله استانی دومین دوره مسابقه های قرآن ویژه خانواده های طلاب در رشته تفسیر موضوعی، با حضور پنج هزار تن در چهار رده سنی در استان های مختلف برگزار شد، که از این تعداد 300 تن به مرحله کشوری راه پیدا کردند، و پس از برگزاری آزمون کشوری که روز گذشته در قم برگزار شد، 16 تن به عنوان برگزیده انتخاب و تجلیل شدند.
دوره نخست این مسابقه ها سال 95 در رشته حفظ برگزار شده بود.
7403/ 6133/ خبرنگار محسن آقاگلی ** انتشار دهنده: جعفرمسلمی
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.