اخبار مرتبط

در این مطلب که به قلم سایه مختاری نوشته شده، ضمن ارایه آمارهایی نگران کننده از مصرف بی رویه آب گفت و گویی با فریبرز حیدری کارشناس ارشد حقوق شده است.
ای کارشناس حقوق با اشاره به اینکه عمل به ماده یک قانون اصلاح الگوی مصرف انرژی ضروری است گفته که قانون اصلاح الگوی مصرف در سال 90 ابلاغ شده است اما اگر همه مصرف کنندگان در حوزه های مختلف خود را مقید به اجرای کامل بندهای این قانون می دانستند در حال حاضر با وضعیت بهتری مواجه بودیم و در حوزه منابع طبیعی و زیست محیطی این همه نگرانی نداشتیم.
محبوبه حیاتی کارشناس جامعه شناسی نیز اعتقاد دارد مردم ما در درک ارزش سرمایه های همگانی دچار ضعف هستند.
وی اضافه کرده است: مردم معمولا در مصرف رویکردی درست و معتدل ندارند، آنها مصرف را متناظر با دسترسی می دانند و فکر می کنند تا جایی که قابلیت دسترسی به چیزی را دارند برای استفاد ه از آن مجازند؛ اما آیا در واقعیت همین قدر ساده است؟
بیاتی افزوده است: لازم است در این زمینه فرهنگ و قانون به یاری هم بیایند چون هیچ یک بدون کمک دیگری کارآمد نیست و مادامی که مردم دغدغه های فرهنگی و اجتماعی را درون خود درک نکنند و ارتباط آن را با سلامت خود، اطرافیان و جامعه شان متوجه نشوند نمی توانند برای عمل به قوانین توجیه شوند با این حال به نظر می رسد هم اکنون در حوزه فرهنگی به جای بهتری رسیده ایم که البته بحران های ناشی از سوء مصرف مواد هم در افزایش دغدغه های اجتماعی بی تاثیر نبوده است.حالا وقت آن است که قانون به کمک بیاید و با کسانی که در این شرایط کماکان به الگوی مصرف گرایی غیرمنطقی تمایل دارند برخورد کند.
بافت تاریخی شهر در گیر و دار ناکارآمدی عنوان گزارش دیگری از مینودر است که در آن الناز قاسمی به این موضوع پرداخته که تشکیل پایگاه بافت تاریخی شهر تا چه میزان می تواند ساز ناکوک بافت تاریخی شهرمان را سامان دهد.
در بخشی از این مطلب مهدیه میرناصری رییس سازمان عمران و بهسازی شهرداری قزوین پایگاه بافت تاریخی را اقدامی موثر در ساماندهی بافت تاریخی دانسته و گفته است مهمترین عملکردی که یک پایگاه بافت تاریخی در شهرها دارد مستندسازی معنی شناسایی بافت و ابنیه تاریخی است به عنوان مثال چه تعداد و در چه محلات و پلاک هایی خانه قاجاری در شهر وجود دارد.یکی دیگر از وظایف پایگاه بافت تاریخی نحوه نگهداری و کاربری بخشیدن به این نفایس ارزشمند است که تشکیل پایگاه بافت تاریخی برای شهر قزوین اقدام مثمرثمری در راستای سامانده هرچه بهتر بافت و ابنیه تاریخی شهر است.
مینودر در 2 گزارش دیگر توسط مرضیه اردکانی و نسرین رحیمی دغدغه این روزهای داوطلبان برای انتخاب رشته را مورد بررسی قرار داده است.
در صفحه ورزشی این نشریه نیز در مطلبی با تیتر نامهربانی با پرنده تاکستانی به موضوع خط خوردن سبحان طاهرخانی از لیست تیم ملی دو و میدانی برای شرکت در هجدهمین دوره بازیهای آسیایی اندونزی پرداخته شده است.
هشدار دادستان قزوین به برخورد قاطعانه با سودجویان ، قتل هولکناک مرد طلبکار در قزوین به علت اختلافات مالی از دیگر عناوین مطالب این شماره مینودر است.
هفته نامه مینودر به سردبیری عاطفه مشایخی در قزوین منتشر می شود.
7388/6012
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.