اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، حادثه نشت گاز از نوع اسید نیتریک در یکی از واحدهای تولیدی در ساعت 18 و 35 دقیقه در شهر صنعتی البرز استان قزوین رخ داد که بلافاصله پس از آن نیروهای آتش نشانی و امداد و نجات در محل حاضر شدند.
فرماندار شهرستان البرز در همات دقایق اولیه و در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، ضمن رد برخی اظهار نظرها مبنی بر وجود خطرات احتمالی ناشی از نشت گاز برای ساکنان منطقه، اظهار داشت که این حادثه مصدومی به همراه نداشته است.
پس از گذشت ساعاتی از وقوع این حادثه، برخی اخبار از مصدومیت 11 تن خبر دادند.

** 15 نفر از کارگران و عوامل آتش نشانی به بیمارستان رحیمیان الوند اعزام شدند
فرماندار شهرستان البرز روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: ساعت 18 و 35 دقیقه روز گذشته یک فقره حادثه نشت گاز در یکی از واحدهای تولیدی شهر صنعتی البرز به آتش نشانی منطقه گزارش داده می شود که بلافاصله عوامل ایستگاه های الوند و شهر صنعتی در کمتر از 5 دقیقه به محل حادثه اعزام می شوند.
رضا گروسی ادامه داد: از همان دقایق نخست حادثه به همراه مدیرکل مدیریت بحران استان، عوامل انتظامی، محیط زیست و امداد و نجات در محل حاضر و اقدامات لازم جهت پاکسازی و ایمن سازی منطقه به عمل آمد.
گروسی یادآور شد: پس از ایمن سازی، نیروهای حاضر در محل اقدام به اعمال مراقبت از کارگران حاضر در محل کرده و با توجه به سوزش چشم برخی از افراد، 11 کارگر به همراه چهار نفر از نیروهای آتش نشان برای مراقبت های بیشتر به بیمارستان رحیمیان الوند اعزام شدند.
به گفته وی، 11 تن از افراد بستری شده پس از چند ساعت از بیمارستان مرخص و چهار تن دیگر نیز تا عصر امروز ترخیص می شوند.

**حدود 80 واحد تولیدی در شهر صنعتی البرز با مواد شیمیایی خطرناک سر و کار دارند
مدیرکل مدیریت بحران استانداری قزوین در این رابطه به خبرنگار ایرنا گفت: براساس مطالعات صورت گرفته از سوی این مدیریت، از 402واحد تولیدی موجود در شهر صنعتی البرز، حدود 80 واحد صنعتی با مواد شیمیایی خطرناک سر و کار دارند.
قدرت الله مهدیخانی اضافه کرد: با توجه به حادثه روز گذشته در یکی از واحدهای تولیدی در شهر صنعتی البرز و نشت گاز از نوع اسید نیتریک از یک مخزن 5 تنی، خوشبختانه این مواد از نوع خطرناک تشخیص داده نشده بود.
وی ادامه داد: پس از وقوع حادثه و با کمک نیروهای آتش نشان و شهرداری الوند اقدام به ایمن سازی منطقه با مواد بی کربنات و آهک شد.
مهدیخانی با اشاره به مصدومان این حادثه، افزود: پس از پایان عملیات و پاکسازی محل، با توجه به ورود مواد به سیستم فاضلاب و انتشار آن به برخی از واحدهای تولیدی اطراف محل حادثه، تعدادی از کارگران با سوزش چشم روبرو شدند که برای پیشگیری های احتمالی 11 تن از آنها را به اضافه چهار تن از نیروهای آتش نشان به مرکز درمانی منطقه اعزام شدند.
به گفته وی، این حادثه مصدوم نداشته و افراد اعزامی تنها برای احتیاط لازم و مراقبت به مراکز درمانی فرستاده شدند.
مدیرکل مدیریت بحران استانداری قزوین در بخش دیگری از سخنان خود گفت: متاسفانه علی رغم بازدیدهای هفتگی از واحدهایی که با مواد شیمیایی خطرناک سر و کار دارند و اخطارهای مکرر، باز هم گاهی اوقات با برخی حوادث روبرو هستیم که نکات ایمنی و موارد پیشگیری از سوی مدیریت شرکت های یاد شده باید بیش از پیش رعایت شود.
عصر روز گذشته یک فقره حادثه نشت گاز در یکی از از واحدهای تولیدی شهرصنعتی البرز استان قزوین روی داد که فرماندار این شهرستان در گفت و گو با خبرنگار ایرنا وجود هر مصدومی در حادثه را انکار کرده بود اما برخی سایت ها از مصدومیت 11 نفر خبر داده بودند.
8054
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.