اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا،استان قزوین سه هزار شهید گلگون کفن را برای دفاع از مام وطن تقدیم ایران زمین کرده است، شهدایی که با نثار خون خود ماندگاری و پایداری انقلاب و نظام مقدس جمهوری اسلامی را رقم زدند.
تاکنون همایش ها و یادواره های شهدا در سطح شهرستان ها و بخش ها به صورت مستمر برگزار شده اند با این وجود جای کار زیادی برای آشناسازی نسل جوان با فرهنگ و ایثار شهادت وجود دارد که برنامه هایی چون کنگره شهدا که از رنگ و بویی متفاوت با دیگر برنامه ها برخوردارند می توانند این هدف را جامه عمل بپوشانند.
قرار است کنگره سه هزار شهید استان قزوین با حضور 10 هزار میهمان که یک هزار و 500 میهمان آن خارجی هستند در مهر یا آبان ماه امسال برگزار شود.
برگزاری این کنگره با حضور مسئولان عالی رتبه کشور و حضور یک هزار و 500 میهمان خارجی، نشان دهنده سطح و جایگاه والای این برنامه فرهنگی و معنوی مرتبط با فرهنگ ایثار و شهادت است که باید تلاش کرد تا خروجی مناسب و تاثیرگذاری لازم را در سطح جامعه بدنبال داشته باشد.

**مشارکت دستگاه های اجرایی در برگزاری کنگره شهدا یک دین است
استاندار قزوین با بیان اینکه کمک به برگزاری این کنگره صرفا یک وظیفه اداری نیست،افزود: همه مردم و مسئولان به شهدا مدیون هستند و با برگزاری این کنگره گوشه ای از دین خود را به شهدا ادا خواهند کرد.
عبدالمحمد زاهدی گفت: با توجه به شهدای گرانقدر و شاخص استان باید تلاش کنیم تا این کنگره باشکوه و آبرومند و بدون کوچکترین مشکلی برگزار شود.
وی همچنین گفت: به دستگاه های اجرایی استان برای برگزاری باشکوه و آبرومند کنگره سه هزار شهید استان تاکید زیادی شده است.
زاهدی با بیان اینکه مسئولان برگزاری این برنامه به هیچ وجه کیفیت برگزاری کنگره را نباید مورد بی توجهی قرار دهند،افزود: همه دستگاه های اجرایی، نظامی، لشگری، فرمانداران و بخش خصوصی باید همکاری لازم را در برگزاری باشکوه این همایش داشته باشند تا بتوانیم حداقل وظیفه خود را در این زمینه ایفا کنیم.

**نهایت صرفه جویی مالی در برگزاری کنگره اعمال شود
معاون امور اقتصادی استاندار قزوین نیز در این خصوص به خبرنگار ایرنا گفت: این کنگره بزرگترین رخداد فرهنگی استان است و دستگاه ها در گام اول باید برای فضاسازی و اطلاع رسانی آن اقدام کنند.
منوچهر حبیبی افزود: برای برگزاری بهتر کنگره تقسیم بندی کمیته های مختلف انجام شده و فعالیت آنها از ماه ها قبل تر آغاز شده است.
وی گفت: پیش بینی می شود که 10 هزار میهمان در کنگره سه هزار شهید استان شرکت کنند که پذیرایی مناسب از این تعداد میهمان نیازمند برنامه ریزی و همکاری همه دستگاه ها است.
رییس کمیته پشتیبانی کنگره سه هزار شهید استان قزوین گفت: با توجه به تعداد زیاد میهمانان باید از ظرفیت مالی، خودرویی و اسکان خود اداره ها استفاده شود و همه دستگاه ها آماده همکاری در این زمینه باشند.
این مسئول گفت: این کنگره هیچ اعتبار خاص و ردیف مالی ندارد و باید از محل صرفه جویی و با رعایت انضباط مالی منابع آن را تامین کنیم.
حبیبی اضافه کرد: اقتدار و استقلال امروز ایران اسلامی به برکت خون شهدا است و با هجمه های وسیع دشمنان، در کنار ولایت مداری و اتحاد و انسجام ملی،رمز پایداری انقلاب و استمرار نظام ما ترویج فرهنگ ایثار و ازخود گذشتگی است.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار قزوین اضافه کرد: ایثارگری ها و از خودگذشتگی های شهدا سرمایه های گرانسنگی هستند که باید برای آشنایی بیشتر نسل امروز با این فرهنگ و روحیه از طریق برنامه هایی چون کنگره شهیدان تلاش کرد.
حبیبی همچنین گفت: باید این کنگره به صورت همگانی و مردمی و با مشارکت همه برگزار شود تا ضریب تاثیرگذاری آن افزایش یابد.

**برگزاری کنگره ملی شهدا در استان از ماه های قبل کلید خورده است
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار قزوین نیز در این خصوص به خبرنگار ایرنا گفت: برگزاری کنگره سه هزار شهید استان به صورت عملی از 14 اردیبهشت امسال با برگزاری همایش پیاده روی خانواده آغاز شد و فضاسازی و برنامه ریزی های لازم در این زمینه صورت گرفت.
علی فرخزاد افزود:برای فضاسازی بهتر در این زمینه در کمیته فضاسازی کنگره یک بازنگری در شرح وظایف صورت گرفت و تقسیم وظایف بین اعضا و حوزه ها انجام شد.
وی خاطر نشان کرد:باید با استفاده از ظرفیت دستگاه های دولتی،خصوصی و تشکل های مردم نهاد برای فضاسازی و اطلاع رسانی کنگره در تمام شهرستانها و روستاهای استان اقدام کرد.
فرخزاد اضافه کرد: نصب تصاویر شهدا در بلوارها ، المان ها و بیلیبوردها ، تبلیغات و فضاسازی در تاکسی ها، اتوبوس ها و ایستگاه های قطار پیش بینی شده است و از ظرفیت جاده ها و پایگاه های پلیس،امدادو نجات و مکان های گردشگری و اماکن مقدس نیز در این زمینه استفاده خواهد شد.

***نقش کنگره ملی شهدا در تبیین جایگاه ایثار و شهادت جدی تر گرفته شود
جانشین سپاه صاحب‌الامر(عج) استان قزوین نیز در این خصوص گفت: با توجه به اهمیت کنگره سه هزار شهید استان مشارکت جدی تمامی دستگاه های اجرایی در برگزاری آن ضروری است.
سرهنگ پاسدار عباس برزگر افزود: هنوز به صورت جدی و پررنگ شاهد فضاسازی برای برگزاری کنگره سه هزار شهید نیستیم که با توجه به وقت کم استان باید دستگاه های اجرایی با جدیت بیشتری برای فضاسازی و اطلاع رسانی اقدام کنند.
وی افزود:خوشبختانه چندین یادواره شهدای شهرستان و اقشار در سطح استان برگزار شده است و مسئولان برای برگزاری این کنگره ملی از تجربه کافی برخوردار هستند.
وی افزود: مهلت استان برای برگزاری کنگره سه هزار شهید بسیار محدود است و باید برنامه های کمیته ها به سرعت عملیاتی شوند.

***21 کمیته برای برگزاری کنگره سه هزار شهید قزوین تشکیل شده است
جانشین فرماندهی قرارگاه عملیاتی لشگر 16 زرهی قزوین نیز در این خصوص گفت: 21 کمیته در استان برای برگزاری کنگره سه هزار شهید استان تشکیل شده است اما برخی از دستگاه ها و کمیته ها اهتمام لازم را در این زمینه نداشته اند که باید رویه خود را اصلاح کنند.
سردار بهنام پیری افزود: 950 شهید از سه هزار شهید استان متعلق به ارتش است که باید برای پاسداشت آنها در حد جایگاه آنها اقدام کنیم.
وی با بیان اینکه کنگره سه هزار شهید استان بزرگترین رخداد فرهنگی قزوین در سال جاری به شمار می رود، اضافه کرد: ارتش در حد وسع خود با اعتبار لازم دراین کنگره هزینه خواهد کرد ولی به تنهایی از عهده این موضوع بر نمی آید و باید سایر دستگاه های مرتبط نیزهمکاری لازم را در این زمینه داشته باشند.
کنگره بزرگداشت سرداران و سه هزار شهید استان قزوین در مهرماه یا آبان ماه سال جاری برگزار می شود.
6101*3013
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.