اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، کوروش زارعی روز یکشنبه در همایش تجلیل از فعالان دفتر تئاتر مردمی بچه های مسجد که در شبستان امیرالمومنین (ع) مسجد النبی(ص)برگزار شد،افزود: در حال حاضر25 دفتر تئاتر مردمی بچه های مسجد در استانها افتتاح شده که فعالیت های قابل توجهی در مناسبت های مختلف سال داشته اند.
وی،کشف و شناسایی استعدادهای جوان و متعهد برای ساختن آینده هنر کشور را از جمله اهداف تاسیس این دفاتر عنوان کرد و گفت: امیدواریم این جریان فراگیر به عنوان جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی در یک فرایند حداقل پنج ساله و حداکثر10ساله بتواند جریان فکری تئاتر کشور را به دست بگیرد.
زارعی ادامه داد: تشکیل این دفاتر در آستانه 40 سالگی انقلاب اسلامی یک خانه تکانی اساسی در نیروی انسانی و انقلابی در فرهنگ و هنر کشور است تا هنرمندان جدیدی را برای سال های آینده انقلاب تربیت کنیم.
وی همچنین گفت: در این میان مسجد به عنوان پایگاه فرهنگی و سنگر سیاسی،نظامی،اعتقادی و فرهنگی از صدر اسلام تاکنون بهترین بستر برای تربیت چنین استعدادهایی است تا از این طریق حضور جوانان نیز همچون سال های انقلاب و دفاع مقدس در این اماکن مقدس پرنگ تر شود.
زارعی با بیان اینکه حدود 30 نمایشنامه برای گروه های تئاتر بچه های مسجد تولید و در اختیار آنها قرار گرفته است،گفت: سال گذشته جشنواره سراسری تئاتر بچه های مسجد در تهران برگزار شد و در سال جاری نیز با حضور گروه های منتخب استانها، استان فارس میزبان این رویداد خواهد بود.
وی بر آموزش مدون و برنامه ریزی شده گروه های تئاتر بچه های مسجد تاکید کرد و افزود: در این راستا هم آموزش های تکنیکی و هم آموزش های اخلاقی و تربیتی در شان نظام اسلامی باید در دستور کار دفاتر تئاتر مردمی بچه های مسجد قرار داشته باشد.
مدیر مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری کشور افزود: استان قزوین در مدت کوتاه چند ماهه از تاسیس دفتر تئاتر مردمی بچه های مسجد با عضویت بیش از 150نفر عملکرد قابل توجهی داشته است.
دفتر تئاتر مردمی بچه های مسجد قزوین تابستان سال گذشته افتتاح شد.
7388*3013
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.