اخبار مرتبط

به گزارش روز جمعه ایرنا به نقل از روابط عمومی استانداری قزوین، متن پیام تسلیت عبدالمحمد زاهدی به شرح زیر است:
خبر درگذشت استاد فرزانه و دانشمند بافضیلت و اخلاق مدار دکتر محمد تقی خانی رییس اسبق دانشگاه بین المللی امام خمینی قزوین و معاون اسبق آموزشی دانشگاههای تهران و تربیت مدرس موجب تالم و تاثر فراوان گردید.
در ادامه این پیام آمده است: امروز جامعه علمی و دانشگاهی کشور سوگوار یکی از اسوه های اخلاق و دانش است که عمر گرانبهای خود را صرف تربیت اساتید،نخبگان و فرزندان این سرزمین کرد و تجربیات و دست آوردهای علمی و پژوهشی ارزشمندی را در مسیر تقویت و اعتلای حوزه های معرفت و سلامت به یادگار گذاشت.
در بخش دیگری از این پیام آمده است: زنده یادجناب آقای دکتر محمد تقی خانی استاد پیشکسوت دانشگاه های تهران و تربیت مدرس به عنوان استادی دلسوز و دانشمندی توانمند و اخلاق مدار خدمات برجسته ای به مردم و میهن عزیزمان ارائه و طی چند نسل شاگردان بی شماری را برای خدمت به جامعه و سربلندی ایران اسلامی پرورش داد.
در بخش بعدی این پیام آمده است: با نهایت تاثر ضایعه‌ درگذشت این استاد فرزانه،سخت کوش و متعهد را خدمت خانواده محترم ایشان، جامعه دانشگاهی و تمامی شاگردان و رهروان آن استاد بزرگ تسلیت و تعزیت عرض نموده و از خداوند متعال برای آن مرحوم،علو درجات و رحمت واسعه‌ الهی و برای بازماندگان گرانقدر و بستگان ارجمند، صبر و شکیبایی مسألت دارم.
دکتر محمد تقی‌خانی دوره تخصصی خون و هورمون‌ها را به ترتیب در دانشکده پزشکی دانشگاه تهران و دانشگاه‌های مورگان، میامی و اوهایو آمریکا گذرانده بود.
معاونت وزارت بهداشت و ریاست سازمان انتقال خون ایران از دیگر فعالیت های کاری وی بود.
وی که متولد سال 1328 بود، 21 فروردین ماه جاری به دیار باقی شتافت.
3013
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.