اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا،مسعود بصیری روز پنجشنبه در آئین شروع به کار دوره طرح ولایت رسانه در قزوین افزود: فرهنگ مصرف صحیح و پرهیز از اسراف باید توسط رسانه ها در سطح جامعه تبیین شود.
وی با بیان اینکه در کشورمان سالیانه 10 هزار میلیارد تومان صرف مصرف سیگار می شود و 6 هزار میلیارد تومان نیز برای درمان سیگاری ها هزینه می کنیم و 2 برابر بودجه نفت زباله تولید و پنج برابر دیگر کشورها بنزین مصرف می کنیم،اضافه کرد: در سال، 35 هزار عمل زیبایی در کشور به ارزش هفت هزار میلیارد تومان انجام می شود و از این حیث در دنیا اول هستیم و یا در سطح کشور 850 هزار میلیارد تومان نقدینگی یعنی طلا و جواهر در خانواده ها داریم، در حالی که این مسائل با روح اقتصاد مقاومتی در تضاد است.
وی اظهار کرد: از طریق رسانه ها باید چنین ضررهایی را برای جامعه مطرح و تکرار کنیم تا بتوانیم با اصلاح عادت های غلط و نادرست به سمت تحقق اقتصاد مقاومتی در کشور گام برداریم.
رئیس سازمان بسیج رسانه کشور ادامه داد: رسانه ها باید در این خصوص به شکل انقلابی وارد کار شوند و به آگاهی بخشی مردم کمک کنند.
وی در بخش دیگری از صحبت های خود با بیان اینکه رویکرد و نگاه غرب گرایانه، نظریه های اسلامی را کنار می گذارد،افزود: نباید فراموش کنیم که تفاوت بین اسلام و سایر ادیان در اجتماعی بودن آن است چرا که این دین انسان را با حضور و فعالیت در اجتماع تعریف می کند در حالی که دیدگاه غربی در این خصوص متفاوت است.
بصیری با بیان اینکه تفکر غربی در مقابل اسلام از سوی استکبار جهانی حمایت می شود، اظهار کرد: استکبار می کوشد تفکر خود را از سوی رسانه هایش به مردم دنیا تحمیل کند و ارزش های خود را مقابل ارزش های اسلامی قرار دهد بنابراین رسانه های دنیای اسلام باید مقابل این موضوع ایستادگی کنند.
رئیس سازمان بسیج رسانه در پایان افزود: در حالی که در دین اسلام، تقوا یک اصل است اما در تفکر غربی، این مساله و موضوع هایی چون حجاب و حیا و رعایت اخلاق اسلامی مطرح نیست و در رسانه های غربی برعلیه آنها تبلیغ می شود.
3013
انتشار دهنده: رضا اولادی
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.