اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا،علی اکبر صالحی روز پنجشنبه در جریان افتتاح پست 63 کیلووات منطقه پونک قزوین افزود: توفیق خدمت رسانی به مردم را داشتن در کنار ایرانی و مسلمان بودن ویژگی مهمی هستند که ما باید به آن بالیده و بابتش از خداوند شاکر باشیم.
وی ادامه داد: در اوایل انقلاب کل مصرف برق کشور چهار هزار مگاوات بود ولی اکنون پیک مصرف کشور به 55 هزار مگاوات رسیده که نشان‌دهنده تحول بسیار بزرگ در کشور در زمینه انرژی است‌.
صالحی افزود: تامین برق 55 هزار کیلو واتی برای کشور در این شرایط به واقع نعمت بزرگی است و قابل ستایش است چون در کشورهای توسعه یافته کمتر کشوری را مثل ایران سراغ داریم که توانسته باشد این گونه برق خود را تامین کند.
رئیس سازمان انرژی اتمی گفت: این تحولات بزرگ در کشور و از جمله در بخش انرژی و در وزارت نیرو از چشم انداز شهیدانی مانند عباسپور وزیر نیرو در دولت موقت نشات گرفته شده که به ایجاد سازندگی و آموزش در وزارت دست زد، چون که آن زمان دانشگاه ها و مراکز آموزش بسته بودند‌.
صالحی ادامه داد: ایران اکنون نسبت به کشورهای منطقه از جمله ترکیه در تامین انرژی بسیار موفق‌تر عمل کرده است.
معاون رئیس جمهوری افزود: بسیاری از تجهیزات وزارت نیرو اکنون ساخته و پرداخته متخصصان ایرانی هستند و توانسته ایم در زمینه تولید و تامین برق و آب کشور به خود اتکایی برسیم.
صالحی ادامه داد: این یک افتخار بزرگ است که در شرایط جنگ تحمیلی، تحریم‌های فلج کننده و بی تجربگی مسئولان پس از انقلاب،کشور به چنین تحولاتی دست یافته و از این بابت باید قدردان خداوند باشیم.
وی ادامه داد: وزارت نیرو اکنون به یکی از موفق ترین وزارتخانه ها تبدیل شده است هرچند با برخی مشکلات نیز مواجه است که می توان شاهد رفع آنها بود.
رئیس سازمان انرژی اتمی در ادامه با گرامیداشت یاد و خاطره شهید عباسپور وزیر نیرو در دولت موقت،افزود: وی در زمان مسئولیت خود خشت اول را در وزارت نیرو محکم و درست گذاشت و اکنون این وزارتخانه به مجموعه ای مقتدر و توانمند تبدیل شده است.
صالحی در پایان از خدمات چیت چیان وزیر نیرو در دولت یازدهم قدردانی کرد و افزود: وی یکی از فعال ترین و زحمت کش ترین افراد کابینه دولت یازدهم بودند و همیشه اعضای کابینه را با قرائت زیبای خود به فیض می رسانند.
6101*3013
خبرنگار: هادی درزی رامندی**انتشار دهنده: رضا اولادی
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.