اخبار مرتبط

به گزراش روز پنجشنبه ایرنا به نقل از دفتر امام جمعه قزوین، حجت الاسلام والمسلمین عبدالکریم عابدینی در مراسم یادبود شهید تازه شناسایی شده، حجت الاسلام جمشید آقاجانی در روستای نوحه افزود: در دنیا انسان ‌هایی هستند که مورد نکوهش خداوند قرار گرفته و پست شمرده می‌شوند و خدای متعال نیز در این رابطه فرموده است این افراد گوشی کر، زبانی لال، چشمی کور و عقلی ناچیز دارند اما عده‌ای دیگر به حدی دارای مقام و ارزش هستند که دیگران باید به نظاره آنها بنشینند.
وی با بیان اینکه فردی که به امام علی (ع) علاقه دارد خداوند به او سربلندی و عزت عطا می‌کند، شهدا را از محبان راستین این امام دانست و ادامه داد: شهید، مجاهد فی سبیل الله می باشد که عزم خود را برای حضور در جبهه جنگ و دفاع از اسلام جزم کرده و راه ائمه اطهار(ع) را برگزیده است.
امام جمعه قزوین با اشاره به اینکه حضرت علی (ع) می فرمایند یکی از در‌های بهشت جهاد در راه خداست و این در به روی هر کسی باز نمی شود،گفت: رزمندگان دوران مبارزات ستم شاهی و دفاع مقدس باید قدر صبر، مقاومت و جهاد خود را در آن دوران بدانند زیرا خدای متعال درب جهاد با کفر و طاغوت را به روی هرکسی باز نمی‌کند.
به گفته امام جمعه قزوین، شهید حجت الاسلام آقاجانی با عملکرد خود در دوران دفاع مقدس و حتی پس از شهادتش روی عقیده، ایمان و انقلابی بودن مردم این منطقه نیز تاثیرگذار بود.
حجت الاسلام و المسلمین عابدینی همچنین با اشاره به تفسیر آیات جهادی قرآن کریم،افزود: افرادی که در منازل خود نشستند و جنگ، جهاد و دفاع مقدس نیز برای آنها معنایی نداشت و به زندگی دنیایی خود مشغول بودند با مجاهدانی که در راه خدا جان خود را به دست گرفته و به میدان دفاع شتافتند هیچگاه یکسان نیستند.
وی ادامه داد: امام صادق (ع) در این رابطه فرموده اند اگر هر کسی در راه خدا علم فرا گیرد و آن چه را آموخته عمل کند و علم خود را به دیگران بیاموزد، این فرد در ملکوت آسمان ‌ها با عظمت معرفی می‌شود و شهید حجت الاسلام آقاجانی مصداق این حدیث امام است.
امام جمعه قزوین به سیره دنیا پرستان در دنیا نیز اشاره کرد و گفت: عده‌ای در دنیا به دنبال مال پرستی، دنیا دوستی، ظلم به دیگران، فسادگری، ضایع کردن حق مردم هستند، این افراد در نگاه خدای متعال مرده‌ اند و حتی پیامبر گرامی اسلام (ص) هم نمی‌تواند به این مردگان حرف الهی را بیاموزد.
نماینده ولی ‌فقیه در استان قزوین با بیان اینکه عده ای نیز هستند که حتی در زمان پس از مرگ خود به انسان های دیگر الهام می بخشند، یادآور شد: شهیدی که استخوان ‌های او پس از سال ها باز می‌گردد، به پاها و دستان ما نیرو می بخشد و به قوت این شهید توان ایستادگی و مبارزه پیدا می کنیم.
شهید حجت الاسلام جمشید آقاجانی، پنجم اردیبهشت سال 1338 در روستای نرجه از توابع شهر تاکستان به دنیا آمد، او به فراگیری علوم دینی و حوزوی پرداخت و در سال ۵۸ نیز ازدواج کرد و صاحب یک دختر شد.
این شهید بزرگوار به عنوان بسیجی در جبهه حضور یافت و در شانزدهم اسفند سال 62 در جزیره مجنون عراق به شهادت رسید که اثری از پیکرش به دست نیامده بود تا اینکه در یازدهم شهریور ماه سال 93 تفحص و طی آزمایش DNA شناسایی شد و پس از سال ها پیکر مطهرش هفته جاری به زادگاهش بازگشت و پس از تشییع به خاک سپرده شد.
8054*3013
خبرنگار: رضا اسدی**انتشار دهنده: رضا اولادی
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.