اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا،فریدون همتی روز شنبه در نشست شورای اداری مدیران استان قزوین که با حضور وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی و رئیس سازمان بهزیستی کشور در استانداری قزوین برگزار شد ضمن تبریک هفته بهزیستی افزود: خوشبختانه شاخص های اقتصادی در استان قزوین در دولت تدبیر و امید و در اوج تحریم ها و فضای دشوار واحدهای تولیدی مثبت و امیدوار کننده بود که بیانگر درست بودن جهت گیریها و سیاست های دولت است.
وی با بیان اینکه در سال 95 با انسجام و وحدت میان مسئولان و مدیران استان نتایج خوبی را در حوزه های اقتصادی به دست آوردیم،اضافه کرد: در این سال، یک هزار و 228 واحد و طرح صنعتی، کشاورزی و گردشگری تعطیل و نیمه تعطیل و نیمه کاره قزوین با 13 میلیارد و 400 میلیون ریال تسهیلات سرمایه ثابت و در گردش حمایت شدند و با ایجاد پایداری در واحدهای تولیدی افزایش تولید و اشتغال هدف قرار گرفت.
همتی اضافه کرد:در سال گذشته با هدفگذاری برای ایجاد 20 هزار شغل به 22 هزار شغل با 14 هزار بیمه شده جدید دست یافتیم و موفق شدیم 451 میلیون دلار سرمایه گذاری خارجی جذب کرده و میزان صادرات استان را از 351 میلیون دلار به 675 میلیون دلار افزایش دهیم.
استاندار قزوین اضافه کرد: در حوزه کسب درآمد و سهم مالیات در استان قزوین 10 میلیارد و 500 میلیون ریال معادل 95 درصد مالیات استان محقق شد و نرخ بیکاری استان از 12.6 دهم به 10.9 دهم در بهار امسال کاهش یافت که نشان دهنده درست بودن رویکرد دولت و برنامه های اقتصادی مقاومتی در کشور و استان است.
وی ادامه داد:در سال جاری نیز احیای هزار واحد تولیدی،جذب یک میلیون دلار سرمایه گذاری خارجی،افزایش صادرات استان به یک میلیارد دلار،ایجاد 20 هزار فرصت شغلی جدید و راه اندازی 500 واحد نیمه تمام بالای 40 درصد پیشرفت را در اولویت قرار داده ایم که تحقق آن نقش قابل توجهی در افزایش اشتغال و تولید استان ایفا خواهند کرد.
استاندار قزوینبه نهضت اجرای روش های آبیاری نوین در اراضی کشاورزی استان قزوین در دولت تدبیر و امید اشاره کرد و ادامه داد: از سال 74 تا ابتدای کار دولت یازدهم 21 هزار هکتار آبیاری قطره ای در استان اجرا شده بود درحالی که در سفر رئیس جمهور به استان اجرای 20 هزار آبیاری تحت فشار در استان قزوین آغاز شد که یک قدم بزرگ برای حل مساله بحران آب دشت قزوین است.
همتی با اشاره به داربستی کردن باغ های انگور استان نیز اشاره کرد و گفت: با عملیاتی شدن این طرح تولید انگور استان از 300 هزار تن به 900 هزار تن افزایش خواهد یافت و تولید کشمش استان نیز سه برابر می شود و تحول شگرفی در اقتصاد و کشاورزی استان ایجاد خواهد شد.
وی ادامه داد:در سال جاری به شکل جدی بر ظرفیت های بخش گردشگری استان قزوین در کنار ظرفیت های صنعتی و کشاورزی استان تمرکز کرده ایم و امیدواریم با تکیه بر این ظرفیت بتوانیم بخشی از فعالیت های اقتصادی استان را ساماندهی کنیم.
همتی با بیان اینکه استان قزوین استعداد بالایی در زمینه تولید انرژی های نو دارد،افزود: استان قزوین با داشتن تونل بادی از ظرفیت بسیار خوبی برای تولید برق برخوردار است و همچنین 53 واحد مجوز لازم را برای سرمایه گذاری در زمینه انرژی های خورشیدی در استان کسب کرده اند.
وی با اشاره به ایجاد شرکت های سهامی عام برای مشارکت مردم در تولید و اشتغال استان، گفت:ظرفیت های بسیاری نظیر تولید 10 هزار تن ماهی در رودخانه شاهرود الموت وجود دارد که می توان با ایجاد شرکت های سهامی عام مردم را در سود آنها سهیم کرده و اقتصاد مقاومتی را به عینه اجرا کرد.
استاندار قزوین در بخش دیگری از صحبت های خود گفت: در انتخابات گذشته با وجود کارگری بودن استان قزوین با کمترین مشکلات کارگری مواجه بودیم و با همکاری خوب مدیران و مسئولان در 2 هفته آخر انتخابات با هیچ اعتراض کارگری در استان رو به رو نشدیم.
وی افزود: تا قبل از دولت یازدهم حدود 11 هزار نفر به عضویت صندوق بیمه اجتماعی روستائی پیوسته بودند که در این دولت با همکاری فرمانداران و بخشداران و دهیاران این عدد از مرز 41 هزار نفر عبور کرد و در سالجاری افزایش این رقم به 70 هزار بیمه شده را هدفگذاری کرده ایم.
استاندار قزوین در پایان خواستار رفع برخی قوانین مزاحم در حوزه تعاونی ها شد و افزود: در تعاونی های مسکن به دلیل برخی قوانین مرتبط به وزارت کار،تعاون و رفاه اجتماعی، مشکلاتی در ساخت و سازها به وجود آمده و به مشکل آزاردهنده ای برای مردم تبدیل شده است که امیدواریم این مشکلات با اصلاح قانون مرتفع شود.
6101*3013
خبرنگار:هادی درزی رامندی**انتشار دهنده: رضا اولادی

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.