اخبار مرتبط

حمیدرضا حمیدی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود:این شبکه اجتماعی ویژه کارکنان دستگاه های دولتی و برای انتقال پیام های دستگاه های اجرائی استان راه اندازی شده و از روز شنبه 17 تیرماه با دعوت از مدیران و نمایندگان دستگاه های اجرائی استان برای عضویت در شبکه آغاز به کار می کند.
وی اضافه کرد: این شبکه در فاز اول تنها برای مدیران و کارشناسان مورد نظر دستگاه ها در حوزه فناوری اطلاعات عضوگیری می کند و در مراحل بعدی دستگاه های متقاضی می توانند با دعوت از کارکنان خود گروه مورد نظر را تعریف و اعضا را گسترش دهند.
حمیدی ادامه داد:این شبکه اجتماعی مشابه تلگرام بوده و به دلیل اختصاصی بودن ،حاوی پیام های دستگاههای دولتی خواهد بود.
وی درباره آزمایشگاه تخصصی آپا گفت:آزمایشگاه تخصصی آپا با سرنام آگاهی رسانی، پشتیبانی و امداد در دانشگاه بین المللی امام خمینی(ره) به عنوان بازوی اجرایی و همکار مرکز ملی ماهر (مدیریت امداد و هماهنگی عملیات رخدادهای رایانه ای) در محدوده استان قزوین فعالیت می کند و رصد و دیده بانی، شناسایی، تجزیه و تحلیل حوادث عمدی و غیر عمدی رایانه ای از فعالیت های روزانه آن است.
حمیدی افزود: آموزش و آگاهی رسانی حوادث رایانه ای در سطح بهره برداری های تخصصی و یا عمومی انواع رایانه ها اعم از رایانه های تخصصی، شخصی، همراه و رایانه های تعبیه شده در دیگر تجهیزات نیز از دیگر فعالیت های آپا است.
مسئول مرکز آپا در دانشگاه بین المللی امام خمینی(ره) افزود: دوره های آموزشی آپا تاکنون محدود بوده اما با راه اندازی و عضو گیری شبکه اجتماعی ادارات استان همزمان برنامه آموزشی 6 ماهه اول از طریق همین شبکه به اعضا اطلاع رسانی خواهد شد.
مرکز آگاهی رسانی، پشتیبانی و امداد (آپا)چهارم تیرماه در جریان سفر هیات دولت به استان قزوین با حضور دکتر علی اصغر عمیدیان، معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در دانشگاه بین المللی امام خمینی(ره)مورد بهره برداری قرار گرفت.
این مرکز با ماموریت اصلی افزایش سطح ایمنی فضای سایبری و انجام تحقیق و پژوهش در زمینه ی ارائه ی راهکارهای امنیتی جدید ایجاد شده است.
7388*3013
خبرنگار:پریسا نوروزی**انتشار دهنده: رضا اولادی

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.