اخبار مرتبط

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا، مدیرعامل سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری قزوین در مراسم راه اندازی این موزه گفت: این موزه با هدف اینکه دانش آموزان مباحث علمی نوین را فارغ از مدرسه در یک فضای کاملا علمی آموزشی تجربه کنند و با انجام آزمایش های کارگاهی تجارب مفیدی را کسب نمایند، ایجاد شده است.
سعید وزیری نژاد، آشنایی کودکان و نوجوانان با کارکردهای قوانین ریاضی و فیزیک، شناسایی استعدادهای درخشان و معرفی آنان به پارک علم و فناوری استان قزوین را از دیگر اهداف مهم راه اندازی موزه علم و خلاقیت کار نو در سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری قزوین برشمرد.
وزیری نژاد خاطرنشان کرد: درصدد هستیم تا با هماهنگی اداره کل آموزش و پرورش استان قزوین به صورت گروهی دانش آموزان از این موزه بازدید داشته باشند تا بتوانند از تجربیات و برنامه هایی که در این مکان پیش بینی شده است، بهره کافی و لازم را ببرنند.
به گفته وی اگر این موزه تقویت و حمایت شود، می تواند مکانی مناسبی برای فعالیت های علمی و پژوهشی نوجوانان و جوانان باشد.
مدیر مراکز آموزش سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری قزوین نیز در این مراسم گفت: موزه علم و خلاقیت کارنو توسط 10 نفر از دانشجویان ممتاز در مقطع دکتری با سرمایه گذاری 500 میلیون ریال راه اندازی شده است.
ابوالفضل اکبری افزود: در این موزه دانش آموزان در کنار مباحث تئوری که در مدارس می آموزند به صورت عملی علوم ریاضی و فیزیک را یاد می گیرند و همچنین در تلاش هستیم در این مکان مباحث علمی را با رویکرد شهروندی به دانش آموزان آموزش دهیم.
7389*3013
خبرنگار :نسرین رحیمی**انتشار دهنده: رضا اولادی
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.