اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا،مصطفی پورامیدی روز یکشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه افزود:در 11 ماهه سال جاری، چهار هزار و 880میلیارد ریال مالیات به شکل مستقیم و پنج هزار و 830 میلیارد ریال نیز به شکل غیرمستقیم در استان وصول شده است.
وی اضافه کرد: 30 درصد وصولی‌ها در حوزه مالیات‌های مستقیم، سهم اشخاص حقوقی و شرکت‌ها،13 درصد مالیات بر حقوق و چهار درصد سهم مالیات مشاغل،2درصد مالیات بر ثروت و یک درصد نیز سهم مستغلات می باشد.
این مسئول ادامه داد:50 درصد مالیات وصول شده نیز مربوط به مالیات بر ارزش افزوده بوده است.
پورامیدی در ادامه از اجرای طرح بخشودگی 100 درصدی جرائم قابل بخشش مودیان مالیاتی به شرط پرداخت اصل بدهی تا پانزدهم اسفندماه سال جاری خبر داد.
وی اضافه کرد:به منظور جلوگیری از فرار مالیاتی، زمینه های لازم به منظور اجرای طرح صندوق مکانیزه برای اصناف فراهم شده است که تحقق آن موجب افزایش شفافیت اطلاعات اقتصادی و حرکت به سمت عدالت بیشتر در پرداخت مالیات خواهد شد.
پورامیدی با اشاره به اصلاحات جدید در قانون مالیات های مستقیم و در مواد مختلف آن،گفت: یکی از این تغییرات،نرخ صفر مالیاتی برای فعالیت شرکت های تولیدی، خدماتی و معدنی است.
مدیرکل امور مالیاتی قزوین، نرخ صفر را روشی تعریف کرد که بر اساس آن مودیان برای ابراز درآمدهای خود مکلف به تسلیم اظهارنامه و اسناد و مدارک حسابداری به سازمان امور مالیاتی هستند و سازمان نیز پس از بررسی اظهارنامه و تعیین درآمد مشمول،مالیات آنها را بر اساس نرخ صفر محاسبه می‏ کند.
پور امیدی افزود:به موجب ماده 132 قانون مالیات‏های مستقیم درآمدهای ناشی از فعالیت‏های تولیدی و معدنی، اشخاص حقوقی غیر دولتی در واحدهای تولیدی یا معدنی و نیز درآمدهای خدماتی بیمارستان ‏ها،هتل ‏ها و مراکز اقامتی و گردشگری از زمان شروع فعالیت در مناطق توسعه یافته به مدت پنج سال و در مناطق کمتر توسعه یافته به مدت 10سال از پرداخت مالیات معاف می شوند.
وی، برخورداری از نرخ صفر مالیاتی را در گرو ارائه اظهار نامه و سایر مدارک خواسته شده از سوی سازمان امور مالیاتی عنوان کرد و خاطرنشان کرد:به منظور حمایت از اشتغال، بنگاه های اقتصادی که به ازای هر سال با توجه به ضوابط قانونی 50نفر به میزان اشتغال خود بیافرایند،معافیت های مالیاتی آنها از پنج به هفت و از 10به 13 سال افزایش می یابد.
وی با بیان اینکه تلاش شده تا از فرار مالیاتی در کشور جلوگیری شود، ادامه داد: در همین راستا بر اساس ماده 274 قانون مالیات های مستقیم، برای اولین بار پرداخت نکردن مالیات و فرار از آن جرم انگاشته شده و برای ان حبس بین2 تا 6ماه در نظر گرفته شده است.
پورامیدی، رویکرد این اداره کل امور مالیاتی قزوین را کمک به اشتغال زایی و تعامل با واحدهای تولیدی عنوان کرد و گفت: ما تنها اداره کل استان هستیم که کارگروه ستاد تسهیل برای آن حذف شده اما با این وجود تعامل قوی و همکاری لازم را با واحدهای تولیدی در جهت حمایت از سرمایه گذاری و اشتغال انجام داده ایم.
وی اضافه کرد: تاکنون هیچ واحد تولیدی در قزوین به خاطر پرداخت نکردن مالیات تعطیل نشده است.
مدیرکل امور مالیاتی استان قزوین اظهار امیدواری کرد با سیاست های جدید و تغییرات اعمال شده در قانون مالیات های مستقیم و سایر مشوق های در نظر گرفته شده شاهد رونق هرچه بیشتر تولید و سرمایه گذاری در استان بود.
پورامیدی در پایان کسب لوح تقدیر بر اساس شاخص های استانی مصوب شورای راهبردی توسعه و مدیریت، احراز رتبه اول کشور در حوزه آموزش و پژوهش، کسب رتبه برتر در صیانت از حقوق شهروندی و حجاب و عفاف در بین 53دستگاه اجرایی استان، انتخاب به عنوان دستگاه اجرایی برتر قزوین در ترویج فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر، تکمیل ساختمان اداره امور مالیاتی شهرستان البرز و خرید ساختمان نواب دانشگاه آزاد اسلامی با 40میلیارد ریال اعتبار را از جمله دستاوردهای این اداره کل در سال جاری برشمرد.
7388** 3013
خبرنگار:پریسا نوروزی**انتشار دهنده: رضا اولادی

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.