اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، شهیده شاخص رقیه رضایی جوان ترین شهید حج خونین سال 1366 بود که در سن 22 سالگی به فیض شهادت نائل آمد.
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه قزوین در دیدار با خانواده این شهیده گفت: شهیده رضایی الگویی شایسته برای بانوان به شمار می روند و چنین شهدایی باید در جهان اسلام نیز به عنوان الگو مطرح شوند.
حجت الاسلام و المسلمین عبدالکریم عابدینی ادامه داد: براساس گفته های خانواده این شهیده، وی با تکیه بر تعالیم قرآن، شب ها به راز و نیاز با درگاه الهی مشغول بود و روزها نیز در کنار پرداختن به امور عادی زندگی به فعالیت های دینی می پرداخت.
استاندار قزوین نیز در دیدار با خانواده این شهیده گفت:باید خانواده هایی که چنین فرزندانی با روحیه متعالی و صاحب درجات عرفانی پرورش می دهند را بیشتر مورد توجه قرار داد و به جامعه معرفی کرد.
فریدون همتی یاد و خاطره شهیده رضایی را گرامی داشت و ادامه داد:جای تحسین دارد فردی با این سن و سال اندک هدف اصلی خود را ارتقای معنوی قرار می دهد و سرانجام در این راه به فیض شهادت نائل می آید.
وی ادامه داد:با توجه به زندگانی این شهیده بزرگوار مشخص می شود، نیروی عظیمی از ابتدا درون ایشان نهفته بوده و جسم قفس وار وی تاب نگهداری روح بلند ایشان را نداشته است.
استاندار قزوین در پایان افزود:شهیدان سرمایه های معنوی جامعه هستند و امیدواریم بتوانیم رهروان خوبی برای این شهیدان در جامعه باشیم.
همسر شهیده رضایی نیز در این دیدار گفت:وی از روح بسیار بلندی برخوردار بود و جسم کوچکش تاب تحمل عظمت روحی وی را نداشت.
ابوالفضل معصومی فر ادامه داد: وی در هنگام شهادت 22 سال بیشتر نداشت ولی درک از عمیقی نسبت به زندگی برخوردار بود و بیشتر از سن خود می فهمید.
وی ادامه داد:این شهیده بزرگوار با وجود آن که تمامی زمینه ها برای توجه وی به زندگی مادی فراهم بود به زندگانی مادی پشت پا زد و راه پرورش معنوی و شهادت را برگزید.
استان قزوین سه هزار شهید را تقدیم انقلاب و نظام جمهوری اسلامی کرده است.
6101* 3013
خبرنگار:هادی درزی رامندی**انتشار دهنده:رضا اولادی
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.