اخبار مرتبط

مریم بهروزی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: وضعیت جوی استان امروز و فردا با توجه به سرعت و سمت وزش بادها با احتمال گرد و غبار محلی و کاهش دید افقی همراه است.
وی با یادآوری صدور اطلاعیه هواشناسی در خصوص وزش بادهای شدید، اظهار داشت: با توجه به سرعت پیش بینی شده بادهای جنوب و جنوب غربی احتمال خسارت به تاسیسات، سرشاخه های درختان و مبلمان شهری وجود داشته و از گلخانه داران استان نیز خواسته شده تا نسبت به افزایش پوشش گلخانه های خود اقدام کنند.
بهروزی با اشاره به ورود سامانه بارشی جدید به استان، گفت: سامانه یاد شده از روز جمعه وارد منطقه شده و تا شنبه نیز ادامه دارد که نتیجه آن بارش باران در برخی ساعات همراه با رعد و برق و وزش باد خواهد بود.
وی اظهار داشت:براساس آخرین تصاویر ماهواره ای و نقشه های پیش یابی، برای فردا بارندگی در استان نخواهیم داشت و از سرعت وزش بادها نیز کاسته می شود.
این کارشناس هواشناسی تاکید کرد: در شبانه روز گذشته آوج با 8 و رازمیان در بخش رودبار الموت غربی با 25 درجه سانتیگراد بالای صفر به ترتیب خنک ترین و گرم ترین مناطق استان بودند.
به گفته وی، نوسانات شهر قزوین در این مدت 10 تا 21 درجه سانتیگراد بالای صفر ثبت شده است.
وضعیت جوی استان قزوین را 10 ایستگاه سینوپتیک اصلی و تکمیلی، سه ایستگاه اقلیم شناسی، 33 ایستگاه باران سنجی مکانیکی و سه ایستگاه خودکار جاده ای ثبت و گزارش می کنند.
8054/6012
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.