اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا مسعود بابایی روز سه شنبه در کارگروه اشتغال استان که در استانداری قزوین برگزار شد، افزود:کل اعتبار ابلاغی به استان در این زمینه 160 میلیارد ریال بوده است که 139 میلیارد ریال آن به استان تخصیص یافت.
وی اضافه کرد:در این راستا یک هزار و 249 طرح به بانک های عامل استان معرفی شد و حدود 100 میلیارد ریال تسهیلات در این زمینه پرداخت گردید.
مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قزوین اضافه کرد:تسهیلات اشتغال خانگی فرصت خوبی برای اشتغال بانوان است و باید از این ظرفیت در سال جاری به بهترین نحو استفاده کرد.
بابایی ادامه داد:در سال گذشته کل تعهد اشتغال استان 17 هزار و 688 نفر بود که خوشبختانه با تلاش و اقدامات صورت گرفته این رقم محقق شد.
این مسئول اضافه کرد: آمار تعهد اشتغالزایی استان با در نظر گرفتن فرصت های شغلی ایجاد شده در حوزه مسکن و شهرداری ها از رقم 20 هزار نیز فراتر رفت که نشانگر تلاش ها و زحمات دستگاه های اجرایی استان است.
وی گفت: استان قزوین در سال گذشته در حوزه پرداخت تسهیلات روستایی رتبه سوم کشوری را به دست آورد ولی ظاهرا اعلام دستگاه های حمایتی نظیر بنیاد شهید،بهزیستی و کمیته امداد مبنی بر بازگشت تسهیلات ابلاغی رتبه استان را کاهش داد.
این مسئول گفت: طبق رصد انجام شده وضعیت اشتغالزایی استان در سال گذشته مناسب بوده است ولی باید نظارت دستگاه های اجرایی برای راستی آزمایی و اجرای درست تعهد اشتغال دستگاه ها بیشتر شود.
وی با اشاره به وضعیت نرخ بیکاری استان، افزود: خوشبختانه نرخ بیکاری استان در سال گذشته یک درصد از میانگین کشوری پایین تر بوده است و بیشترین نرخ مشارکت اقتصادی استان طی 12 سال اخیر معادل 41.8 دهم درصد در سال 97 تجربه شد.
بابایی اضافه کرد: با توجه به افزایش نرخ مشارکت اقتصادی استان پیش بینی می کردیم که نرخ بیکاری قزوین به کمتر از 12 درصد برسد.
مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قزوین افزود: در سال گذشته بالغ بر 9 هزار نفر بیمه شده جدید به سیستم تامین اجتماعی استان اضافه شد و در کل وضعیت اشتغال و نرخ بیکاری استان نسبت به کشور مناسب تر بوده است.
وی گفت: در سال 97 ، 29 جلسه کارگروه اشتغال در سطح استان برگزار شد که 20 جلسه با ریاست معاون امور اقتصادی استاندار و 9 جلسه با ریاست خود استاندار بود.
این مسئول اضافه کرد:این جلسات 209 مصوبه در سال گذشته داشت که 183 مصوبه اجرا شده و 26 مصوبه درحال اجرا است.
6101
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.