اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا به نقل از روابط عمومی جهاد کشاورزی استان قزوین، سعید صالحی روز سه شنبه افزود: میزان کشت نایلونی در شهرستان بوئین زهرا 2 هزار هکتار است.
وی اظهار داشت:کشت نایلونی در شهرستان بوئین زهرا از سال 1390 بوسیله کشاورزان غیر بومی جهت دست یابی به منافع بیشتر شروع شده است.
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بوئین زهرا خاطرنشان کرد : کشت نایلونی در این شهرستان ابتدا در سطح 500هکتار از اراضی آغازشد که متاسفانه امروز به علت عدم برخورد جدی و بازدارنده این میزان به چند برابر افزایش پیدا کرده است.
وی تاکید کرد: با توجه به ارزیابی کارشناسان و خسارت های که کشت نایلونی در اراضی کشاورزی برجای می گذارد از سال 1395 برخورد جدی با کشت نایلونی در دستور کار مدیریت جهاد کشاورزی و سایر دستگاه ها از جمله سازمان حفاظت محیط زیست قرار گرفته است.
مدیر جهاد کشاورزی بوئین زهرا در خصوص اقدامات انجام شده برای جلوگیری از کشت نایلونی در اراضی این شهرستان گفت: در مرحله اول تلاش شد با برگزاری کلاس های ترویجی و آموزش، تولید کنندگان و کشاورزان بوئین زهرا را با آثار مخرب و خسارت های غیر قابل جبران کشت نایلونی آشنا کنیم.
وی افزود: خوشبختانه در گام اول برخی از کشاورزان با آگاهی پیدا کردن از خسارت های کشت نایلونی از ادامه و توسعه کشت نایلونی منصرف شدند.
صالحی از صدور اخطار به کشاورزانی که به توصیه های آموزشی و اخطار ها در خصوص جمع آوری نایلون از اراضی کشاورزی کم توجهی کردند خبرداد و گفت: و تعدادی از متخلفین که نسبت به جمع آوری نایلون در سطح اراضی کشاورزی سهل انگاری و بی توجهی کرده بودند که در پی این اقدام با تشکیل پرونده به مراجع قضائی معرفی شدند.
وی در این خصوص توضیح داد: پارسال با همکاری سازمان حفاظت محیط زیست شهرستان بوئین زهرا پس از اطلاع رسانی و صدور اخطار 14 نفر از متخلفان به مراجع قضائی معرفی شدند که در نهایت رای به محکومیت این افراد صادر شد و همچنین 300 نفر از کشاورزان با توجه به تذکرات و اخطارهای داده شد نسبت به جمع آوری نایلون اراضی کشاورزی اقدام کردند.
این مسئول اظهار داشت: در سال 96 یک دستگاه جمع آوری نایلون از طرف مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان خریداری و در اختیار کشاورزان شهرستان بوئین زهرایی قرار گرفت.
شهرستان بوئین زهرا در جنوب شرقی استان قزوین قرار دارد.
این شهرستان دارای 120 هزار هکتار اراضی کشاورزی است.
3013
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.