اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، زهرا اسکندری بعد از ظهر یکشنبه در نشست کمیته آموزش ستاد بازآفرینی شهری استان قزوین افزود: مسایل مربوط به ارتقای محیط زیست، رفع فقر و سایر مسایل بازآفرینی شهری موضوعات بین بخشی و کلان بوده که دارای جامعیت هستند و برای انجام آن به انسجام بین دستگاه ها و شهروندان نیازمندیم.
وی با اشاره به سند چشم انداز 1404،اظهار داشت: وقتی که سیاست‌های نظام را در این سند بررسی می‌کنیم آن را بسیار محکم و در چارچوب نیازهای جامعه مشاهده می‌کنیم و چنین نیست که این سند براساس دغدغه های گروهی خاصی دیده شده باشد بلکه مسایل کلیدی و مهم شهری به همراه رشد ناپایدار شهرها در آن لحاظ شده است.
اسکندری به زندگی 10 میلیونی جمعیت کشور در بافت‌های فرسوده و 20 میلیونی در سکونتگاه‌های غیررسمی اشاره کرد و یادآور شد: پرداختن به نحوه زندگی این قشر یک مسئله جدی و کلیدی برای ما محسوب می شود.
ه گفته وی، ارائه خدمات روبنایی، بهسازی محیطی، توجه به زیرساخت ها و سیستم‌های نرم‌افزاری و نیز تهیه طرح های توانمند سازی و جلب مشارکت های مردمی از جمله موارد مورد توجه در حوزه بازآفرینی محسوب می‌شوند.
این مسئول اضافه کرد: فرآیند تهیه برنامه ششم توسعه و آیین نامه های مربوط به آن با تلاش های فراوان از سال 78 به منظور تعیین محدوده های حاشیه نشینی و مقابله با فقر و تبعیض آغاز شده و برنامه های بازآفرینی شهری نیز در این راستا اجرا می شوند.
8054*3013
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.