اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا بهمن طاهرخانی عصر شنبه در هفدهمین آیین تحلیف کارآموزان وکالت افزود: امروزه در هر کوی و برزن به تاسیس دانشکده حقوق اقدام شده است که به جز افزایش توقع دانش آموختگان این رشته تاثیر و فایده چندان زیادی در نهاد وکالت ندارد.
وی اضافه کرد: وکالت غرفه دارو و تجارت نیست که هرکه سرمایه آن را داشت وارد آن شود بلکه شانی از مراتب الهی است که در آیات مختلف قرآن کریم به آن پرداخته شده است و هر فردی توان و شایستگی ورود به آن را ندارد.
طاهرخانی ادامه داد: وکلا و قضات برای تحقق آیین دادرسی عادلانه و تحقق عدل و انصاف باید به طور دایم مطالعه داشته و از نظر اجرایی هم کاملا مسلط به اصول علمی حقوق باشند.
وی افزود: در بررسی لایحه جامع وکالت در مجلس شورای اسلامی نیز، نمایندگان ملت تمام تلاش خود را می کنند تا آنچه هم به نفع ملت است و هم استقلال وکالت و شان و جایگاه وکلا را تضمین می کند تحقق یابد و به حقوق مردم نیز خدشه ای وارد نشود.
طاهرخانی همچنین اقدام اخیر آمریکا در قرار دادن سپاه در لیست گروه های تروریستی را محکوم کرد و افزود: این اقدام از نظر قواعد بین المللی یک عمل نادرست بوده و سپاه پاسداران در قانون اساسی ما به عنوان پاسدار و حافظ امنیت به رسمیت شناخته شده است.
7388* 6101
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.