اخبار مرتبط

علیرضا وارثی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این فعالیت ها برای ارتقای کیفیت زندگی و ارایه آموزش های لازم در خصوص اختلال هویت جنسی به مبتلایان، خانواده های آنان و جامعه از طریق ارایه حمایت های اجتماعی و روانشناختی از چند سال گذشته در سازمان بهزیستی انجام می شود.
وی، خدمات مددکاری، روانشناسی، بهداشتی درمانی، حقوقی، تیمی، آموزشی و تلفنی را از برنامه های این اداره کل برای مبتلایان ترنس سکشوال عنوان کرد و ادامه داد: این افراد از نظر ژنتیکی کاملا یا زن یا مرد هستند اما از نظر روانی تمایل دارند که هویت جنسی مخالف خود را داشته باشند.
وارثی، این خدمات را جزیی از فعالیت های دفتر امور آسیب دیدگان اجتماعی بهزیستی عنوان کرد و با اشاره به بخشی از خدمات سایر مراکز و فعالیت های این دفتر در سال 97 گفت: دفتر امور آسیب دیدگان اجتماعی به منظور نگهداری و حمایت از اقشار در معرض آسیب و آسیب دیده اجتماعی، حمایت های اجتماعی را تا زمان استقلال و خودکفایی فردی و اجتماعی آنان انجام می دهد.
وی اظهار داشت: سال گذشته همچنین 57 نفر در مرکز بازپروری دختران و زنان آسیب دیده اجتماعی که به منظور حمایت از آنها و ارایه خدمات تخصصی در جهت توانمندسازی و بازگشت به زندگی سالم تشکیل شده است پذیرش شدند.
وارثی یادآور شد: همچنین در مرکز خانه سلامت دختران نیز که حمایت از دختران در معرض آسیب و ارایه خدمات در زمینه های کسب استقلال اقتصادی و اجتماعی را بر عهده دارد 26 نفر مورد پذیرش قرار گرفتند.
مدیرکل بهزیستی قزوین افزود: مرکز خانه امن قزوین نیز سال گذشته با هدف حمایت و توانمندسازی زنان و دختران تحت خشونت خانگی به همراه فرزندان به جز پسران بالای 12 سال در سال 97 به 53 نفر خدمات رسانی کرد.
7388*3013
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.