اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر نمایندگی ولی فقیه در استان قزوین، آیت الله عبدالکریم عابدینی روز یکشنبه در دیدار نوروزی مدیران حوزه های علمیه استان قزوین افزود: امروز جوانان و طلاب ما نسبت به گذشته آمادگی بیشتری برای دریافت معارف دینی و الهی دارند و اگرچه با معیارهای قرآنی فاصله داریم اما استعدادهای جوانان و طلاب در طول تاریخ رشد و بالندگی پیدا کرده و آینده حوزه‌های علمیه درخشان است.
وی با تاکید بر اینکه نگاه‌ طلاب نباید این گونه باشد که طلبگی هم شغلی است که ما انتخاب کرده‌ایم،تصریح کرد: زمانی که ما در مدرسه علمیه چیذر تهران با سیدعلی اندرزگو همراه بودیم، ایشان سن و سال کمی داشتند اما برای مهیا کردن زمینه‌های مبارزات، بارها به کشورهای عراق، پاکستان و افغانستان سفر کرده بود و برای آرمان‌های الهی جان خود را فدا کرد.
امام جمعه قزوین ادامه داد: همان گونه که در زمینه‌های علمی شخصیت‌های برجسته‌ای مانند شیخ انصاری انسان را به حیرت وا می‌دارند، شخصیت‌هایی مانند شهید اندرزگو نیز انسان را به شگفت می‌آورند که در آن سن و سال کارهای بزرگی در مبارزات علیه ظلم رژیم شاه انجام می‌داد.
نماینده ولی فقیه در استان قزوین اضافه کرد: طلبه‌هایی مانند شهید اندرزگو در حقیقت جزو کسانی بودند که رسالت رسول اکرم (ص) را دنبال می‌کردند و ضروری است الگو قرار گیرند.
وی خاطرنشان کرد: امروز نیز طلبه‌هایی که با بصیرت چشم‌انداز آینده را روشن و هدفمند می‌بینند کم نیستند اما باید تلاش کنیم اگر تعداد کمی نیز در این مسیر نیستند، با کمک و نگاه‌های پدرانه آنها را نیز در این مسیر قرار دهیم و در تحقق این هدف هم‌افزایی و بسیج همگانی داشته باشیم.
آیت‌الله عابدینی گفت: امروز کشورهای اسلامی منطقه که انقلاب در آنها پس از انقلاب اسلامی ایران آغاز شده است، هنوز مشغول مبارزه هستند و به ثبات لازم نرسیده‌اند و باید حوزه‌های علمیه خود را آماده شرایط جدید منطقه کنند تا بتوانند اسلام و قرآن حقیقی را در بین کشورهای اسلامی تبلیغ کنند.
9925*3013
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.