اخبار مرتبط

مجید مومنی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: مردم استان قزوین در عرصه های مختلف مشارکت اجتماعی خوبی دارند که خوشبختانه در زمینه کار نیکوکاری نیز این مشارکت را شاهد هستیم .
مومنی با بیان اینکه تاکنون در استان قزوین 25 مرکز نیکوکاری به دست مردم ایجاد شده است، گفت:امیدواریم با فعالیت بیشتر این مراکز، کار رسیدگی به محرومان هرچه بیشتر به مردم واگذار شود و در این راستا در برخی مناطق کار جمع آوری صندوق های صدقات به مراکز نیکوکاری واگذار شده است.
این مسئول اضافه کرد: در حال حاضر در استان قزوین 400 هزار خانوار با جمعیت یک میلیون و 275 هزار نفری داریم که از این میزان 170 هزار خانوار در قالب مشترک صندوق های صدقات و مشارکت در طرح اکرام ایتام و محسنین با کمیته امداد ارتباط مستمر دارند.
وی افزود: هم اکنون هزار و 700 یتیم در استان قزوین تحت حمایت کمیته امداد هستند که حامیان به طور مستمر کمک های خود را به آنها اهدا می کنند.
مومنی ادامه داد: البته در حال حاضر کمک های پرداختی به هر یتیم از محل مساعدت حامیان در استان قزوین با رقم ماهیانه سه میلیون و 700 هزار ریال در ماه، از میانگین کشوری بالاتر است.
وی اضافه کرد: طی سال جاری 9 هزار جهیزیه به دختران در شرف ازدواج اهدا شده است و از طریق صندوق قرض الحسنه امداد ولایت استان نیز به 6 هزار مددجو و نیازمند وام کارگشایی از 30 تا 50 میلیون ریال به صورت قرض الحسنه واقعی پرداخت شده است.
این مسئول با اشاره به اقدامات مختلف در حوزه مسکن عنوان کرد: یکی از اقدامات برای توانمند سازی مددجویان، رفع دغدغه مسکن است؛ از این رو طی سال گذشته و سال جاری سه هزار و 500 مورد خدمات مسکن، اعم از تعمیر و احداث و بهسازی مسکن مددجویی در استان قزوین انجام شده است.
مدیرکل کمیته امداد استان قزوین افزود: تلاش می کنیم تا با همکاری استانداری، سپاه استان و بسیج سازندگی استان در زمینه نهضت مسکن روستایی کار ساخت هزار و 100 واحد مسکونی روستایی را در سال 98 آغاز کنیم تا بستر زندگی شایسته تری برای مددجویان مناطق روستایی فراهم شود.
6101
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.