اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا عین الله صادقی روز شنبه در همایش توجیهی این طرح در شهر قزوین افزود: طرح نماد باید تا پایان برنامه ششم توسعه در تمام مدارس استان اجرایی شود.
وی اضافه کرد: اداره مراقبت و پیشگیری از آسیب های اجتماعی معاونت تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش استان در مجموع 12 برنامه به همراه یک جشنواره نوجوان سالم را در مدارس استان اجرا می کند.
صادقی ادامه داد: طرح نظام مراقبت اجتماعی از دانش آموزان با هدف توانمندسازی و با رویکرد خانواده محوری، مدرسه محوری و محله محوری از اثرگذار ترین طرح ها است که در پنج مرحله غربال، آموزش، درمان، مشاوره و مددکاری و باز توانی اجتماعی اجرا می شود.
وی اظهار داشت: در راستای اجرای این طرح طی سال جاری 584 کارگاه ویژه دانش آموزان، هزار و 256 کارگاه ویژه معلمان و همچنین هزار و 256 کارگاه ویژه والدین برگزار شد.
صادقی افزود: در این کارگاه ها هزار و 459 معلم، 2 هزار و 272 دانش آموز و 10 هزار و 205 تن از اولیای دانش آموزان شرکت کردند.
وی، طرح توانمندسازی روانی و اجتماعی را نیز از دیگر طرح های این اداره کل در حوزه پیشگیری از آسیب های اجتماعی عنوان کرد و گفت: این طرح با 2 هزار و 187 کارگاه برای بیش از 65 هزار و 500 دانش آموز در سه مقطع تحصیلی برگزار شد.
صادقی در ادامه برگزاری جشنواره نوجوان سالم را نیز یکی دیگر از طرح های برجسته آموزش و پرورش در حوزه پیشگیری از آسیب های اجتماعی دانست و افزود: در دوره گذشته 32 هزار اثر به این جشنواره ارسال شد و پیش بینی می شود در دوره جدید نیز 40 هزار اثر در این خصوص تولید و به دبیرخانه جشنواره ارسال شود.
7388* 6101
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.