اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، مریم بیدخام روز دوشنبه در افتتاحیه بازارچه دانشجویی قزوین با عنوان چرتکه افزود: این بازارچه با مشارکت معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم و شورای اجتماعی برای توانمندسازی دانشجویان برگزار شده است.
وی اضافه کرد: با راه اندازی این بازارچه دانشجویان می توانند در کنار تحصیل و درس خواندن شرایط لازم برای کسب و کار را داشته باشند.
بیدخام با بیان اینکه دانشگاه ها باید در کنار تحصیل موضوعات اشتغال را در دستور کار قرار دهند، اظهار داشت: اگر دانشجو بتواند در کنار علم آموزی به فراگیری کسب و کار و اشتغال بپردازد بعد از فارغ التحصیل شدن با بیکاری رو به رو نمی شود.
این مسئول با حمایت از کسب و کارهای دانشجویی تاکید کرد و گفت: فعالیت دانشجویان در عرصه کسب و کار علاوه بر ایجاد نشاط اجتماعی به کاهش آسیب های اجتماعی منجر می شود و باید همواره همه مسئولان از دانشجویان حمایت های لازم را داشته باشند.
بیدخام در ادامه سخنان خویش به اقدامات مبتکرانه دانشجویان اشاره کرد و گفت: از صنایع دستی گرفته تا موضوعات دانش محور همگی قابلیت تبدیل به کسب و کار را داراست و ما نیز همواره با معرفی آنها برای دریافت کارت صنعتگری می توانیم زمینه حضور آنها را به صورت رایگان در نمایشگاه های استان فراهم کنیم.
وی با بیان اینکه یک سوم جمعیت استان را جوانان تشکیل می دهند، خاطرنشان کرد: با وجود بیش از یکصد هزار دانشجو می توان از ظرفیت های آنها در راستای توانمندسازی اقتصادی استان استفاده کرد.
بیدخام یادآور شد: باید دستگاه های دولتی تلاش کنند تا مسافران نوروزی پس از ورود به استان یک اثر دستی را خرید کنند تا شاهد رونق این صنعت در استان باشیم.
9925* 6101
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.